Statuss:
Īstenošanā

Projekta nosaukums: Mājokļu vides pieejamības atbalsta pasākumu nodrošināšana cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Ludzas novadā

Projekta numurs: 3.1.2.1.i.0/2/24/I/CFLA/014

Fonds, programma, aktivitāte: Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformu un investīciju virziena “Reģionālā politika” 3.1.2.1.i. investīcija “Publisko pakalpojumu un nodarbinātības pieejamības veicināšanas pasākumi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem” (MK noteikumi Nr. 512; 05.09.2023.)

Projekta kopējās izmaksas: 88 442,83 EUR, t.sk. Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējums – 73 196,00 EUR, valsts budžeta finansējums – 15 246,83 EUR.

2024. gada 17. jūnijā Ludzas novada pašvaldība parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda projekta ieviešanu.

Projekta mērķis ir nodrošināt atbalstu mājokļu pielāgošanai 4 (četrām) Ludzas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētām personām ar invaliditāti, kurām ir kustību traucējumi, tādā veidā mazinot sociālās atstumtības risku un uzlabojot dzīves kvalitāti, kā arī pieejamību fiziskajai videi, nodarbinātībai un citiem pakalpojumiem, kas pieejami sabiedrībai.

Pirms projekta apstiprināšanas tika veikti pirmie sagatavošanās darbi – sadarbībā ar Ludzas novada Sociālo dienestu, pamatojoties uz saņemtajiem personu iesniegumiem, tika atlasītas mērķa grupas personas. Tika piesaistīts arī sertificēts ergoterapeits, kurš novērtēja šo personu ikdienas vajadzības un noteica nepieciešamos pielāgojumus atbilstoši katras mērķa grupas personas funkcionālā traucējuma veidam un smaguma pakāpei, rezultātā sniedzot atzinumus.

Projekta rezultātā mērķa grupas personu mājokļiem, balstoties uz ergoterapeita sniegtajām rekomendācijām, tiks veikta ārējās un/vai iekšējās vides pielāgošana (uzstādīti pacēlāji, pielāgotas labierīcību telpas, likvidēti sliekšņi u.c.), tādā veidā uzlabojot personu dzīves kvalitāti, nodrošinot vides un pakalpojumu pieejamību un veicinot iespēju iekļauties darba tirgū un veidot neatkarīgu dzīvi.

Projekta darbības plānots īstenot līdz 2026. gada 30. jūnijam.

Kontaktinformācija: Ludzas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Laima Poikāne, +371 26182218laima.poikane@ludzasnovads.lv.