bilde_publicitatei_01.09.2020.jpg
ESF logo

Ludzas novada pašvaldība 2017.gada aprīlī uzsāka Eiropas Sociālā fonda projekta “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/024) realizāciju.

2017. – 2019.gadā projekta ietvaros novada teritorijā tika īstenoti 52 slimību profilakses un 298 veselības veicināšanas pasākumi. Novada iedzīvotājiem tika organizēti daudzpusīgi bezmaksas pasākumi: vingrošanas, jogas, nūjošanas, peldēšanas un kalanētikas nodarbības, lekcijas, semināri un praktisku nodarbību cikli garīgās veselības un reproduktīvās veselības veicināšanai, “Sirds veselības dienas”, “Ģimenes sporta dienas”, “Olimpiskās dienas”, “Dzīvesprieka darbnīcas”, “Bērnu pasaules dienas”, velobraucieni, vingrošanas nodarbības grūtniecēm, veselīga uztura pagatavošanas meistarklases, izglītojošās nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem un vasaras nodarbības skolēniem.

25. augustā Ludzas novada pašvaldība ir parakstījusi projekta vienošanās grozījumus Nr.6, kas paredz papildus finansējuma piešķiršanu (111 913,00 EUR) veselības veicināšanas un slimību profilakses aktivitāšu īstenošanai līdz 2023. gada 31. decembrim. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, 2020. – 2023.gadā novada iedzīvotāju veselībpratības stiprināšanai turpināsim īstenot Jūsu pieprasītākos pasākumus: lekcijas garīgās veselības veicināšanai, izglītojošās nodarbības stresa un profesionālās izdegšanas profilaksei, “Bērnu skoliņas” nodarbības, vingrošanas, jogas, peldēšanas un kalanētikas nodarbības, velobraucienus, veselības dienas, nodarbības veselīga uztura paradumu veicināšanai u.c.

Sekojiet informācijai par projekta aktualitātēm pašvaldības mājaslapā un sociālā tīkla Facebook kontā. Visi publicitātes materiāli tiek apkopoti arī mājaslapas sadaļas “Veselības aprūpe” apkašsadaļā “Veselības veicināšanas pasākumi Ludzas novadā”.

Projekta mērķis ir veselīga dzīvesveida sekmēšana un veselības riska  mazināšana, īstenojot vietējā mēroga slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumus Ludzas novadā, jo īpaši teritoriālās, sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajām iedzīvotāju grupām. Projekta ietvaros īstenojamas atbalstāmās darbības  prioritārajās veselības nozares jomās – sirds un asinsvadu slimības, onkoloģiskās slimības, bērnu (sākot no perinatālā un neonatālā perioda) veselība, kā arī psihiskā veselība.

Projekts “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/024) norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja