Sabiedrība Pašvaldība
foto
Attēls: No pašvaldības arhīva, mirklis no Atzinības rakstu pasniegšanas ceremonijas 2020. gadā.

Ludzas novadā jau šo sestdien, 18. novembrī, Latvijas Republikas Proklamēšanas 105. gadadienā, tiks pasniegts augstākais pašvaldības apbalvojums “Ludzas novada Goda pilsonis”, kā arī, ar Ludzas novada pašvaldības Atzinības rakstiem tiks godināti novada iedzīvotāji, aktīvās biedrības, folkloras kopa.

13. novembrī notika Ludzas novada pašvaldības domes ārkārtas sēde, kurā tika izskatīti jautājumi "Par apbalvojuma Ludzas novada Goda pilsonis” piešķiršanu 2023. gadā" un “Par apbalvošanu ar Atzinības rakstu”.

Šogad pašvaldības augstākais apbalvojums - Ludzas novada Goda pilsoņa tituls - ir piešķirts Ludzas novada iedzīvotājam Salimonam Ķipļukam. Salimons ir fizikas un matemātikas skolotājs, kas savulaik strādājis Ciblas vidusskolā, novadnieks darina seno latgaliešu lina auklu apavus “Peterņas”, vada meistarklases Ludzas Amatnieku centrā, dziedājis korī "Austrumstīga" un piedalījies visos dziesmu svētkos no, sākot no 1955. g..

Izskatot iedzīvotāju un organizāciju iesniegtos priekšlikumus, Ludzas novada pašvaldības domes deputāti nolēma apbalvot ar Ludzas novada pašvaldības Atzinības rakstu sekojošus Ludzas novada iedzīvotājus, tai skaitā arī vienu biedrību.

• Biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” vadītāju Veru Putāni;
  • Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra direktores vietnieci Natāliju Losāni;
  • Ludzas novada Kārsavas biedrību SK “KUORSOVA”.

2023. gada 26. oktobra domes sēdē deputāti lēma ar pašvaldības Atzinības rakstu apbalvot:

• Biedrības “Teātris azotē” vadītāju Mariku Čerņavsku;
  • Zilupes Mūzikas un mākslas skolas direktori Veru Doreiko-Sinkeviču;
  • Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības Ludzas novada pašvaldības arodorganizācijas priekšsēdētāju Līgu Mežuli;
  • Biedrības “Darba un kultūras centrs “Līdumnieki”” vadītāju Igoru Zabiļevski;
  • Folkloras kopu "Ilža".

Pieteikt pretendentus Goda pilsoņa apbalvojumam aicinājām līdz šī gada 1. novembrim, savukārt, pieteikt pretendentus pašvaldības Atzinības rakstam, saskaņā ar nolikumu,  var visa gada garumā.

Ludzas novada pašvaldības apbalvojumi tiks pasniegti 18. novembrī plkst. 15.00, Ludzas Kultūras namā, Latvijas Republikas Proklamēšanas 105. gadadienas svinīgā pasākuma laikā, kur uzstāsies Normunds Rutulis ar akustisko trio.

Ikviens tiek laipni aicināts! Svinēsim valsts svētkus kopā