Pašvaldība
attēls

Pagājušajā nedēļā aizvadītas šogad pirmās Ludzas novada pašvaldības vadības pārstāvju tikšanās ar novada iedzīvotājiem. Uz sarunu ar domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu, vietniekiem – Ināru Silicku, Valdi Maslovski, Oļegu Agafonovu un pašvaldības darbiniekiem tika aicināti Isnaudas, Pildas, Ņukšu, Briģu, Nirzas pagastu un Zilupes pilsētas iedzīvotāji.

Tikšanās laikā domes priekšsēdētājs iepazīstināja iedzīvotājus ar pašvaldības aktualitātēm, aizvadītajā gadā paveikto, kā piemēram – īstenotajiem projektiem, pašvaldības policijas izveidi, un ar nupat apstiprināto 2023. gada budžetu.

Viens no mērķiem, kādēļ tiek organizētas šādas tikšanās, ir uzklausīt iedzīvotājus, to vajadzības, veidot dialogu, kā arī rast risinājumus uz problēmām, ja tādas radušās.

Lielākoties no iedzīvotājiem tika saņemti sadzīviska rakstura jautājumi, kas tikšanās ietvaros sezonāli atšķiras, kā piemēram, ceļu tīrīšana un uzturēšana. Šī ziemas sezona ceļu uzturēšanas darbiniekiem bija izaicinājumiem pilna. Tāpat daudzviet aktualizēts jautājums par atkritumu apsaimniekošanu un ūdens kvalitāti.

Vairāku pagastu iedzīvotāji interesējās par pašvaldības iespēju labiekārtot kapu teritoriju. Noskaidrots, ka viena no šī brīža nepieciešamībām ir labierīcību iekārtošana. Pašvaldība, kā pagaidu risinājumu piedāvāja BIO tualešu uzstādīšanu, piemēram, kapusvētku laikā. Iedzīvotājus interesēja jautājums par bīstamo koku likvidāciju. Risinājumu var rast vien pēc koku apsekošanas, ko veic profesionāļi.

Martišu pagasta iedzīvotājus uztrauca teritorijas applūšana, kas nesen skārusi divas no ciematā esošajām apdzīvotajām vietām. Iecerēts pārbaudīt meliorācijas sistēmas. Iedzīvotājiem tika atgādināts par pieslēgšanos pie centrālās kanalizācijas sistēmas. Šī gada laikā vēl var pagūt pieslēgties, izmantojot pašvaldības līdzfinansējumu. Kopumā Martišu ciemā uz doto brīdi pieslēgušies 48 īpašumi.

Nirzas iedzīvotājus uztrauc pludmales teritorijas kārtības uzturēšanas jautājums, kur daļu no teritorijas aizņem privātīpašums. Domes priekšsēdētājs akcentēja, ka šobrīd, kad darbu uzsākusi Pašvaldības policija, būs vieglāk kontrolēt pašvaldības saistošo noteikumu izpildi.

Zilupē aktualizēti dažādi ar izglītību saistīti jautājumi. Iedzīvotāji izteica vēlmi un nepieciešamību izveidot futbola nodarbību pulciņu Zilupes bērniem. Tāpat, arī Zilupes pilsētas iedzīvotājus uztrauc sadzīviski jautājumi par elektroenerģijas tarifiem, pakalpojumu sniedzēja maiņu, kā arī BIO tualešu ierīkošanu pludmalēs vasaras periodā. Savukārt, Briģu pagasta iedzīvotājus uztrauc jautājums par iespējam nokļūt pie ģimenes ārsta.

Briģu pagasta pārvalde prezentēja savus 2022. gadā padarītos darbus pagasta labā.

Priecē, ka šoreiz uz tikšanos ar novada vadību ieradās salīdzinoši liels iedzīvotāju skaits, iedzīvotāji bija sirsnīgi un pretimnākoši. Galvenās problēmas tika piefiksētas un tām tiks meklēti risinājumi.

Nākamnedēļ gaidāmas vēl četras tikšanās ar iedzīvotājiem pagastos. Informācija sekos.

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste