Ilustratīvs attēls

Ludzas novada pašvaldība jau piecus gadus atpakaļ pakāpeniski uzsāka realizēt ideju sakārtot Lielā Ezerkrasta ielu. Sākotnēji tika izstrādāta koncepcija, būvprojekts, tad finansējuma piesaistei projekta pieteikums tika iesniegts Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā. Šī gada augustā tika uzsākti būvdarbi Lielā Ezerkrasta ielā un krastmalā.

Šis projekts ir komplicēts, jo būvdarbi šajā objektā sastāv no diviem projektiem:

1. ES līdzfinansētā projekta SAM 5.1.1.3. pasākuma “Publiskās ārtelpas attīstība”  projekta “Ludzas pilsētas Lielā Ezerkrasta ielas pārbūve un krastmalas labiekārtošana I.kārta”;
    • ES projekta ietvaros tiks veikti šādi darbi: Lielā Ludzas ezera krasta tīrīšanas un labiekārtošana; pārbūvēta Lielā Ezerkrasta iela, pārveidojot to par promenādi un izbūvējot gājēju celiņus; LED apgaismojuma izbūves darbi un apgaismojuma elementu integrēšana celiņos, videonovērošanas sistēmas izbūves darbi, atpūtas vietu izbūve, mazo arhitektonisko formu (dažāda veida soliņi, atkritumu urnas, velo novietnes) uzstādīšana un apstādījumu koncepcijas īstenošana.
  2. Prioritārā investīciju projekta “Ārpus projekta “Ludzas pilsētas Lielā Ezerkrasta ielas pārbūve un krastmalas labiekārtošana I.kārta” veicamie darbi” (aizņēmums)
    • ​​​​​​​Prioritārā projekta ievaros paredzēti šādi darbi: ūdens strūklakas izbūve (t.sk.tehniskās telpas izbūve); elektroapgādes darbi tehniskajai telpai; ārējās ūdensapgādes un kanalizācijas darbi; elektroapgādes tīklu izbūve objektā; elektronisko sakaru tīklu (ārējo tīklu) izbūves darbi, videonovērošanas ierīkošanai nepieciešamā aprīkojuma iegāde - serveru rekonstrukcija un materiālu iegāde.

Būvobjekta kopējās izmaksas pēc iepirkumu izvērtēšanas sastāda 1 186 743,96 EUR:

• Būvdarbu kopējās izmaksas – 1 163 922,15 EUR;
  • Būvuzraudzība – 9995,81 EUR;
  • Autoruzraudzība – 12 826,00 EUR.

Objekta finansējuma avoti:

• ES finansējums - 800 000 EUR;
  • Pašvaldības finansējums - 386 743,96 EUR(tai skaitā aizņēmums 211 303,37EUR).

Iesniedzot projekta pieteikumu CFLA norādītās izmaksas bija provizoriskas, jo uz to brīdi netika izvērtēti iepirkumu procedūras rezultāti.

Projekta mērķis ir Ludzas Lielā ezera krastmalas labiekārtošana un promenādes izveidošana, uzlabojot dzīves vides kvalitāti, palielinot sabiedrības drošību un veicinot tūrisma attīstību.