Kultūra
Rītupes svētki | Atskats

Stiprinot tradīciju, augusta izskaņā aicinām svinēt Rītupes svētkus! Šogad svētki tika ieskandināti ar dzīvās mūzikas festivālu 19.augustā, savukārt tie noslēgsies uz sportiskas nots 26.augustā.

No daudzveidīgās kultūras, atpūtas un sporta programmas ikviens varēja atrast sev tuvāko – radoši izpausties zīmējumu darbnīcās, izlēkāties piepūšamās atrakcijās, ieklausīties ērģeļu un sitamo instrumentu skaņās, rosīties mājražotāju, amatnieku un ikmēneša tirdziņos, izdejoties grupas “The Sound Poets” koncertā un zaļumballē ar grupu “Karakums”. Tradicionāli svētku laikā tika godināti jaundzimušie pilsoņi, svinēti bērnības un jaunības svētki. Rītupes svētku dižkoncertā ar priekšnesumiem priecēja Kārsavas, Goliševas, Malnavas, Mežvidu, Mērdzenes un Salnavas pagastu pašdarbnieku kolektīvi, kā arī ciemiņi no Pušmucvas un Ludzas. Šogad skeitparka laukumā pie Kārsavas “Krosta” estrādes pulcējās daudzi, lai vērotu vēl nebijušu ekstrēmā BMX Freestyle šovu.

Sporta cienītāji izkustējās tenisa un minifutbola sacensībām, startēja individuāli dambretē, šautriņu mešanā un ielu vingrošanā. Nupat noslēdzās pludmales volejbola un bērnu minifutbola sacensības. Rītupes svētku noslēgumā, 26.augustā plkst. 16.00 pie Kārsavas kultūrvēstures centra “Līču mājas” aicinām izkustēties sportiskajā pēcpusdienā – būs dažādas āra spēles un zīmēšana uz bruģa. Svētku izskaņā no plkst. 21.00 Vienības ielā 64a tiekamies ielu sporta pasākumā “Pi kuojis nakts” – būs strītbols, miniflorbols un Panna futbols, kā arī trīspunktu metienu konkurss un “Mīnusu” mačs dāmām. Par muzikālo noskaņu gādās viens no Latvijas TOP dīdžejiem DJ Rudd.

Svētki ir tad, kad mums ir sajūta, ka mūs visus kaut kas vieno – šogad tā ir Rītupe, kuras krastos mēs esam dzimuši un uzauguši. Izsakām lielu pateicību ikvienam par līdzdalību un atbalstu Rītupes svētku organizēšanā! Fotogrāfijas no svētku pasākumiem pieejamas Ludzas novada pašvaldības mājaslapā www.ludzasnovads.lv sadaļā “Foto galerijas”

Uz tikšanos nākamgad, lai kopā varētu nosvinēt Kārsavas pilsētas 95.gadskārtu!

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne

Fotogalerijas: