Pašvaldība
Attēls

2023.gada 25.maija Ludzas novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums "Par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu daudzdzīvokļu mājai „Jumtiņi” Briģu pagasts, Ludzas novads" (protokols Nr.5, 66.§, lēmums Nr. 447). Līdzfinansējums EUR 451,76 apmērā piešķirts Briģu pagasta daudzdzīvokļu mājas „Jumtiņi” iedzīvotājiem energoefektivitātes pasākumu veikšanai - divu koplietošanas telpu - kāpņu telpu logu bloku nomaiņai.

Šādam pašvaldības līdzfinansējumam var pieteikties:

• Pretendents – dzīvokļu īpašnieku sabiedrība, biedrība, fiziska vai juridiska persona, kurai dzīvokļu īpašnieki ir nodevuši dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesības.
    • Saimnieciskās darbības veicējs – fiziskā vai juridiskā persona, kura veic saimniecisko darbību daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā, kas atrodas Ludzas novada administratīvajā teritorijā

Pieteikumu līdzfinansējuma saņemšanai iesniegšanas, reģistrācijas un izskatīšanas kārtība:

• Līdzfinansējuma saņemšanai pretendents iesniedz Ludzas novada pašvaldībai pieteikumu ar pielikumiem:
  • Pretendentu atbilstību šo noteikumu prasībām izvērtē pašvaldības šim mērķim izveidotā komisija un viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas rakstiski paziņo pretendentam:
    • par iesnieguma reģistrēšanu pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanas programmai, ja pieteikums un tam pievienotie dokumenti atbilst šo noteikumu prasībām;
    • par atteikumu reģistrēt iesniegumu pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanas programmai, ja pieteikums un tam pievienotie dokumenti neatbilst šo noteikumu prasībām vai sniegtas nepatiesas ziņas.
  • Pieteikuma novērtēšana notiek reģistrācijas secībā. Komisija katram pretendentam piešķiramo pašvaldības līdzfinansējuma daļu euro nosaka, pamatojoties uz atbalstāmo izmaksu aprēķinu, nepārsniedzot šajos noteikumos noteiktos līdzfinansējuma apjomus.
  • Ja komisijai, vērtējot pieteikumus, rodas šaubas par izmaksu atbilstību vidējām tirgus izmaksām, tā ir tiesīga pieprasīt pretendentam sniegt paskaidrojumus. Gadījumā, ja izmaksu atbilstība netiek pierādīta, komisija ir tiesīga pašvaldības līdzfinansējuma aprēķināšanai tās izslēgt no atbalstāmajām izmaksām.
  • Komisija sagatavo Ludzas novada domes lēmuma projektu par līdzfinansējuma piešķiršanu.
  • Pēc pozitīva Ludzas novada domes lēmuma pieņemšanas tiek noslēgta rakstiska vienošanās ar dzīvokļa īpašnieku par līdzfinansējuma saņemšanas kārtību un informācija tiek publicēta Ludzas novada pašvaldības mājaslapā www.ludzasnovads.lv.
  • Komisijai ir tiesības veikt izpildīto darbu kvalitātes un apjoma kontroli.
  • Gadījumā, ja starp pieteikumam pievienotajos dokumentos uzrādītajām atbalstāmajām izmaksām un darbu pieņemšanas – nodošanas aktā norādītajiem darbiem tiek konstatētas atšķirības, komisija ir tiesīga pārskatīt lēmumu par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu. Šajā gadījumā pašvaldības līdzfinansējuma apjoms nevar būt lielāks par sākotnēji piešķirto.
  • Ja Ludzas novada domes atbalstīto pieteikumu kopējais līdzfinansējuma apmērs pārsniedz attiecīgajam gadam pašvaldības budžetā paredzēto, dzīvokļa īpašnieks pašvaldības līdzfinansējumu var saņemt pirmām kārtām, tiklīdz līdzekļi budžetā tiek iedalīti.
  • Līdzfinansējuma saņēmējam pēc komisijas pieprasījuma ir pienākums informēt par atbalstīto darbu gaitu.
  • Pirms atbalsta piešķiršanas Projektu vērtēšanas komisijai ir pienākums izvērtēt dzīvokļa īpašnieka, kura dzīvokli izmanto saimnieciskās darbības veikšanai un atbalsts kuram kvalificējams kā komercdarbības atbalsts1, atbilstību Regulas Nr. 1407/2013 prasībām.

Vairāk informācijas par Ludzas novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību atrodama Ludzas novada pašvaldības domes 2022. gada 17. februāra saistošajos noteikumos Nr.3/2022 "Par Ludzas novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai"