Jaunieši Pašvaldība

Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar Nodarbinātības Valsts aģentūras Ludzas filiāli arī šogad rīko skolēnu vasaras nodarbinātības programmu. Šovasar 79 jauniešiem būs iespēja strādāt 17 dažādos uzņēmumos un iestādēs, tostarp pašvaldības iestādēs, biedrībās un privātajos uzņēmumos. Tā ir lieliska iespēja jauniešiem iegūt vērtīgu darba pieredzi, apgūt jaunas prasmes un veidot noderīgus kontaktus nākotnei.

foto
Attēlā: Jaunieši, kas šosezon pievienosies "Atpūta Ludzā" komandai, gūstot pieredzi tūrisma jomā. Uzņēmuma īpašnieks Dagnis Tihovskis stāsta, ka šis jau ir piektais gads, kad palīgos tiek aicināti jaunieši. Viņu darba pienākumos ietilps kajaku, SUP dēļu izsniegšana un sakopšana pēc lietošanas, peldošā plosta sagatavošana, galdu uzklāšana un uzkopšana, kā arī komunikācija ar viesiem – gan vietējiem, gan ārzemju tūristiem.

Vasaras nodarbinātības programma, ko organizē un finansē  Ludzas novada pašvaldība, ir paredzēta jauniešiem vecumā no 15 līdz 19 gadiem, kuri 2023./2024. mācību gadā mācījās vispārizglītojošā skolā, profesionālās izglītības iestādē vai tām pielīdzinātā mācību iestādē, un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Ludzas novadā.

Šogad lielākā daļa darba vietu tiks nodrošinātas pašvaldības iestādēs, jo vietējie uzņēmēji šoreiz pieteicās kūtri. Jauniešiem tika piedāvātas darba vietas šādās iestādēs un uzņēmumos:

• Ludzas novada bibliotēka - 2 darba vietas;
  • Kārsavas pilsētas bibliotēka - 2 darba vietas;
  • Zilupes pilsētas bibliotēka - 3 darba vietas;
  • Cirmas pagasta bibliotēka - 2 darba vietas;
  • Ņukšu pagasta bibliotēka - 1 darba vieta;
  • Pasienes pagasta bibliotēka - 1 darba vieta;
  • Istras pagasta pirmsskolas izglītības iestāde - 2 darba vietas;
  • Briģu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde - 3 darba vietas;
  • Istras, Rundēnu un Pasienes pagastu apvienības pārvalde - 6 darba vietas;
  • Blontu, Ciblas, Līdumnieku, Pušmucovas un Zvirgzdenes pagastu apvienības pārvalde - 16 darba vietas;
  • Ludzas Novadpētniecības muzejs - 6 darba vietas;
  • Ludzas novada tūrisma centrs - 3 darba vietas;
  • SIA “Ludzas Tūrisma aģentūra” - 1 darba vieta;
  • Biedrība “Senpilsāta” - 1 darba vieta;
  • IK “Ūdens pasaka” - 9 darba vietas;
  • IK “Dambis” - 12 darba vietas;
  • SIA “PEAT EXPORT LLC” - 9 darba vietas.

Pašvaldība aicināja darba devējus pieteikt savas vakances līdz 2024. gada 22. aprīlim, savukārt skolēni tika aicināti pieteikties nodarbinātības programmai līdz 2024. gada 20. maijam. Skolēnu pieteikumus izvērtēja un lēmumu par viņu līdzdalību pasākumā pieņēma Ludzas novada pašvaldības izveidota vērtēšanas komisija piecu locekļu sastāvā. Izvērtējot pieteikumus pēc atbilstības kritērijiem, priekšroka tika dota tiem skolēniem, kuri netika nodarbināti Ludzas novada skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā 2023. gadā.