foto

No 8. līdz 10. maijam Rēzeknes novadā notika mācības projekta "Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās" ietvaros. Projekta mērķis ir radīt modernu, elastīgu un ilgtspējīgu digitālā darba ar jaunatni sistēmu, kas palīdz risināt mērķgrupas problēmas un ir integrēta ar citiem pašvaldības pakalpojumiem, tostarp e-pakalpojumu attīstību. Šī iniciatīva nodrošinās jauniešiem iespēju attīstīt un izmantot savas digitālās prasmes. Projektā piedalās visas 43 Latvijas pašvaldības, tostarp Ludzas novada pašvaldības komanda.

Mācību ietvaros pašvaldību pārstāvji iepazinās ar projekta mērķiem un uzdevumiem, kā arī guva izpratni par digitālā darba nozīmi jaunatnes jomā. Projekta dalībnieki dalījās pieredzē par jau īstenotajām iniciatīvām savās pašvaldībās un izstrādāja jaunas projekta idejas, kuras plānots īstenot nākotnē.

Ludzas novada pašvaldības darba grupai līdz rudenim jāizstrādā individuāls rīcības plāns digitālā darba ar jaunatni attīstībai novadā. Pēc apstiprināšanas projektu plānots uzsākt 2025. gada janvārī. Jūnija sākumā novada komandu gaida divu dienu tiešsaistes apmācības un mentoru atbalsts stratēģijas izstrādē.

Projekta ietvaros pašvaldībām būs iespēja iegūt finansējumu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju tehniskā aprīkojuma, piemēram, datoru un sakaru līdzekļu iegādei, vai kādu citu jauniešiem noderīgu ideju realizācijā.

Aicinām jauniešus sniegt savu viedokli par digitālo aprīkojumu un digitālajiem rīkiem, kas būtu noderīgi darbam ar jaunatni Ludzas novadā. Aptaujas anketu aicinām aizpildīt līdz 27. maijam.