Pašvaldība
Parakstīts starptautiskās sadarbības līgums starp Ludzas novada pašvaldību un Horneburgas apvienoto pašvaldību

2024. gada 1. septembrī, Blīdersdorfā, Vācijā, tika parakstīts starptautiskās sadarbības līgums ar Horneburgas apvienoto pašvaldību. Šī sadarbība paredz abpusēju attiecību veidošanas dažādību un pieejamību visiem iedzīvotājiem, veicinot valstu iedzīvotāju tikšanos un draudzības saišu stiprināšanu. Sadarbības līgumu parakstīja Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un Horneburgas apvienotās pašvaldības mērs Knuts Vilenbokels (Knut Willenbockel).

Lai parakstītu sadarbības līgumu no 29. augusta līdz 3. septembrim Ludzas novada pašvaldība oficiālajā vizītē viesojās Vācijā. Ludzas novadu pārstāvēja Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietniece Ilona Mekša, vecākā projektu vadītāja Viola Andruščenko, nekustamā īpašuma pārvaldības nodaļas vadītāja Mārīte Romanovska, SIA “Latgales dārzeņu loģistika” projektu vadītājs, sporta kluba “Latgols” un Latvijas handbola federāciju padomes loceklis Edgars Romanovskis un Malnavas koledžas ārējo sakaru koordinatore Agita Zelča. Vizītes laikā Ludzas novada pašvaldības delegācija iepazīstināja vairāk ar Ludzas novadu un pārrunāja sadarbības iespējas. Abu pašvaldību pārstāvji izcēla nepieciešamību sadarboties sporta, izglītības, kultūras un uzņēmēju jomā. Jāatzīmē, ka 2023. gada septembrī Ludzas novadā viesojās delegācija no Horneburgas pašvaldības un apmeklēja novada tūrisma vietas, iepazinās ar vietējo uzņēmumu darba specifiku un tikās ar Ludzas novada pašvaldības vadības pārstāvjiem.

Tāpat 1. septembrī Bliedersdorfas brīvdabas muzejā notika Latgales amatnieku tirdziņš, kur Ludzas novadu pārstāvēja Bozovas folkloras kopa un vairāk kā 30 amatnieki kopā ar Ludzas novada tūrisma centra vadītāju Līgu Kondrāti. Pasākuma laikā Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Edgaram Mekšam bija tas godīts satikt arī Jura Soikāna meitu Ilzi Menneking Soikāns. Lai apliecinātu draudzību un sadarbību starp Ludzas novada pašvaldību un Horneburgas apvienoto pašvaldību, abu pašvaldību vadītāji kopīgi iestādīja koku Bliedersdorfas brīvdabas muzeja teritorijā.

Paldies ikvienam, kas iesaistījās sadarbības veicināšanā un delegācijas uzņemšanā.