Sabiedrība Projektu aktualitātes

2024. gada 2. jūlijā Ludzas novada pašvaldība parakstīja Vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta "Lielā Ezerkrasta promenādes izveidošana un krastmalas teritorijas labiekārtošana Ludzas pilsētā" īstenošanu.

Projekta mērķis ir Ludzas Lielā ezera krastmalas labiekārtošana un promenādes izveidošana, uzlabojot dzīves vides kvalitāti, palielinot sabiedrības drošību un veicinot tūrisma attīstību.

Projekta ietvaros tiks veikti: Lielā Ludzas ezera krasta tīrīšanas un labiekārtošanas darbi; pārbūvēta Lielā Ezerkrasta iela, pārveidojot to par promenādi un izbūvējot gājēju celiņus; LED apgaismojuma izbūves darbi un apgaismojuma elementu integrēšana celiņos, videonovērošanas sistēmas izbūves darbi, atpūtas vietu izbūve, mazo arhitektonisko formu (dažāda veida soliņi, atkritumu urnas, velo novietnes) uzstādīšana, sausās strūklakas izbūves darbi un apstādījumu koncepcijas īstenošana.

Īstenojot projektu tiks pielietota vietrades pieeja, sakārtota degradēta un aizaugusi teritorija; labiekārtota teritorija rekreācijai un arī aktīvai atpūtai, kas nodrošinās dzīves vides kvalitātes uzlabošanos gan netālu dzīvojošiem iedzīvotājiem, gan visiem pilsētniekiem. Ierīkojot jaunu apgaismojumu un uzstādot videonovērošanas kameras, tiks uzlabota sabiedrības drošība. Tiks radīts jauns tūrisma objekts, kā arī uzlabosies teritorijas funkcionalitāte, to varēs izmantot gan pasākumu/koncertu, gan mākslas plenēru, gan kā āra klasi dažādu izglītojošu nodarbību organizēšanai, tā būs jauna kultūrtelpa. Pasākumi, kas tiks organizēti projekta ietvaros attīstītajā publiskās ārtelpas teritorijā, būs brīvi pieejami, bez maksas. Attīstot un labiekārtojot ārtelpu pie ezera, tiek veidota arī labvēlīga vide uzņēmējdarbības atbalstam blakus teritorijās.

Projekta rezultāti: atjaunota publiska ārtelpa - 18 400 m2 platībā.

Projekta kopējās izmaksas 989 503,75 EUR, t.sk. projekta attiecināmās izmaksas ir 989 503,75 EUR no tām:

• ERAF - 80,85% jeb 800 000,00 EUR;
  • Ludzas novada pašvaldības finansējums - 19,15 % jeb 189 503,75 EUR.

Projekts Lielā Ezerkrasta promenādes izveidošana un krastmalas teritorijas labiekārtošana Ludzas pilsētā” Nr.5.1.1.3/1/23/A/004 tiek īstenots Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027.gadam 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās”  5.1.1.3. specifiskā atbalsta mērķa pasākuma “Publiskās ārtelpas attīstība” ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu.