Sabiedrība Noderīgi
foto

Ludzas novada pašvaldības policija vēlas vērst iedzīvotāju uzmanību mājdzīvnieku turēšanas noteikumiem. Izskatot sūdzības par suņu klaiņošanu, tika konstatēts, ka liela daļa suņu, it īpaši lauku teritorijā, nav reģistrēti vai vakcinēti atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Atgādinām suņu īpašniekiem, ka suņu obligātā reģistrācija valstī tika ieviesta no 2017. gada, lai samazinātu klaiņojošo dzīvnieku skaitu, tā palielinot sabiedrības drošību un dzīvnieku īpašnieku atbildību par savu dzīvnieku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” paredz, ka par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību noteikto suņa apzīmēšanas un reģistrācijas prasību izpildes uzraudzību un kontroli, kā arī labturības prasību kontroli savā administratīvajā teritorijā ir atbildīga konkrētā pašvaldība.

Šobrīd obligāta ir suņu apzīmēšana ar mikroshēmu un reģistrēšana datubāzē. Kopš 2022. gada 1. jūlija mājdzīvnieku reģistrēt datubāzē drīkst tikai praktizējošs veterinārārsts. Tāpat tikai veterinārārsts var reģistrēt ziņas par dzīvnieka mikročipēšanu un pases izsniegšanu.

Visiem suņiem, kaķiem un mājas seskiem ir jābūt vakcinētiem pret trakumsērgu. Lai dzīvnieki neslimotu, dzīvnieku veterinārārsti iesaka dzīvnieku reizi gadā vakcinēt arī pret infekcijas slimībām.

• Pašvaldības policija, veicot normatīvo aktu ievērošanas uzraudzību un kontroli, ir tiesīga pārbaudīt dzīvnieku, tā turēšanas vietu, kā arī dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību un citus dokumentus, kas saistīti ar dzīvnieku.
foto