Izglītība Pašvaldība
Afiša

2023. gada 30. novembra domes sēdē pieņemts lēmums par saistošo noteikumu Nr. 25/2023 "Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Ludzas novada pašvaldības izglītības iestādēs” apstiprināšanu, kas paredz izmaiņas ēdināšanas maksas atvieglojumu sniegšanā, no 2024. gada 1. janvāra ieviešot vecāku līdzmaksājumu izglītojamo ēdināšanas izmaksu segšanai.

Tāpat kā līdz šim, ēdināšanas izmaksas 100% apmērā no pašvaldības budžeta tiks segtas:

1. daudzbērnu ģimenēm, kuru aprūpē ir vismaz trīs bērni, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu, vai 24 gadu vecumu, ja bērns mācās vispārējās vidējās izglītības iestādē, profesionālās izglītības iestādē vai ir klātienes students,
  2. bērniem no ģimenēm, kam ir trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss,
  3. izglītojamiem, kam noteikta invaliditāte,
  4. izglītojamiem, kas apgūst speciālās izglītības programmu,
  5. kā arī Ukrainas civiliedzīvotājiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma izpratnē, kas apgūst izglītības programmu kādā no Ludzas novada pašvaldības dibinātajām izglītības iestādēm.

Kopā ar valsts finansējuma daļu pašvaldība turpinās nodrošināt brīvpusdienas vispārizglītojošo programmu 1.-4. klašu izglītojamajiem.

Izglītojamajiem, kas neatbilst augstāk minētajām kategorijām, ar 2024.gada 1. janvāri tiks noteikts vecāku līdzmaksājums.

Pirmsskolas izglītības iestāžu un pirmskolas izglītības programmu izglītojamajiem:

• pirmsskolas izglītības iestāžu un pirmskolas izglītības programmu izglītojamajiem (brokastis, pusdienas, launags) – 1,50 EUR/dienā;
  • pirmsskolas izglītības iestāžu un pirmskolas izglītības programmu izglītojamajiem diennakts grupās (brokastis, pusdienas, launags, vakariņas) – 1,80 EUR/dienā.

Pamatizglītības un vidējās izglītības programmu izglītojamajiem:

• pamatizglītības programmu 1.-4. klašu izglītojamajiem- launags, ja izglītojamais apmeklē pagarināto grupu – 0,85 EUR/dienā;
  • pamatizglītības programmu 1.-4. klašu izglītojamajiem skolu internātos un dienesta viesnīcās - brokastis, launags, vakariņas – 2,35 EUR/dienā;
  • pamatizglītības un vidējās izglītības programmu 5.-12. klašu izglītojamajiem – pusdienas - 1,50 EUR/dienā;
  • pamatizglītības un vidējās izglītības programmu 5.-12. klašu izglītojamajiem skolu internātos un dienesta viesnīcās (brokastis, pusdienas, launags, vakariņas) – 3,85 EUR/dienā.

Saistošo noteikumu piemērošanu nodrošinās Ludzas novada pašvaldības izglītības iestādes.

Ēdināšanas maksas atvieglojumi izglītojamajam tiek piešķirti pamatojoties uz izglītojamā vecāka (aizbildņa) iesniegumu, kas iesniegts un reģistrēts izglītības iestādē.

Lēmums 783 - Par saistošo noteikumu Nr. 25/2023 “Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Ludzas novada pašvaldības izglītības iestādēs” apstiprināšanu