pasākuma afiša

Noslēdzoties kandidātu pieteikšanās termiņam, dalībai Kārsavas un Ludzas pilsētu iedzīvotāju padomēs ir pieteicies pietiekams kandidātu skaits, lai varētu uzsākt nākamo soli – iedzīvotāju padomju vēlēšanu organizēšanu.

• Vēlēšanas Kārsavas pilsētas iedzīvotāju padomei notiks 25. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 19.00 Kārsavas pilsētas pārvaldes ēkas sēžu zālē, adrese: Vienības iela 53, Kārsava, Ludzas novads.
  • Ludzas pilsētas iedzīvotāju padomes vēlēšanas norisināsies tajā pašā dienā un laikā - 25. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 19.00, Ludzas Kultūras namā, adrese: Stacijas iela 41, Ludza, Ludzas novads.

Vēlēšanu dienā katram dalībniekam tiks izsniegta balsošanas zīme ar kandidātu sarakstu, kurā katrs vēlētājs varēs atzīmēt sev vēlamākos kandidātus, ievelkot plus zīmi.

Padomes vēlēšanās var piedalīties personas, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu, ir deklarējušas savu dzīvesvietu attiecīgās Ludzas novada teritoriālās vienības teritorijā un ir Latvijas Republikas pilsoņi vai tādi Eiropas Savienības pilsoņi, kuri nav Latvijas Republikas pilsoņi, bet ir reģistrēti Fizisko personu reģistrā. Katrs Ludzas novada iedzīvotājs ir tiesīgs balsot par 1 (vienu) Padomi.

Ludzas novada Iedzīvotāju padomes nolikums paredz iedzīvotāju padomes veidot katrā Ludzas novada pilsētu un pagastu teritorijās, kopumā izveidojot 25 iedzīvotāju padomes.

Padomes locekļu skaits padomēs noteikts atbilstoši teritoriālajam lielumam: pagastos – 5 padomes locekļi, Zilupes pilsētā – 7 padomes locekļi, Kārsavas pilsētā – 7 padomes locekļi un Ludzas pilsētā – 9 padomes locekļi. Padomes locekļu darbs ir brīvprātīgs un bez atalgojuma. Sastāvu ievēl uz četriem gadiem, pēc tam notiks jaunas vēlēšanas.

Svarīgi atcerēties, ka padome tiek ievēlēta, ja vēlēšanās piedalās ne mazāk kā 1% no iedzīvotājiem, balstoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem. Tādēļ aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un piedalīties!

Iedzīvotāju padomju kandidātu saraksti:

1. Averčenko Aleksejs
  2. Blusanovičs Žanis