Pilsētas svētki
foto

Jau šajā nedēļas nogalē svinēsim Ludzas pilsētas svētkus. Senākajai Latvijas pilsētai šogad aprit 846 gadi!

Pilsēta jau ir svētku gaidās, daudzviet ir izvietotas svētku dekorācijas. Šogad tie ir svētku baneri, karodziņi, vides objekti.

Cilvēks - mūsu novada lielākā no vērtībām, tieši tāpēc uz dažiem no svētku baneriem attēloti novada iedzīvotāji. Kadri ņemti no 2023. gada aprīlī aizvadītās deju skates, bilžu autors ir Ralfs Punans. Attēlos redzami Danute Rudoviča, Anda Sprūža un Emīls Vanzovičs. Paldies Jums par atsaucību!

Iedvesmojoties no jaunās Ludzas novada zīmola grāmatas, šogad pilsētvidē izvietota jauna svētku rota -  krāsaini karogi. Pilsētvidē Jūs varat redzēt karogus Ludzas novada violetā tonī, kombinācijā ar rapšu dzelteno, saules oranžo un pavasara zaļo toni, kas rotāti ar violetu elementu.

Gan uz svētku baneriem, gan karodziņiem atradīsiet jauno novada logo un saukli "Te vyss ir pa eistam".

Pērnā gada vides objekti, ar nelieliem uzlabojumiem, tiek izmantoti atkārtoti, to toņu gamma lieliski papildina jauno svētku rotu.

Galvenā svētku norises diena būs 12. augusts, kad pilsētas iedzīvotājus un viesus sagaidīs dažādi pārsteigumi.

Jau no paša rīta mums būs labs garastāvoklis, jo modīsimies ar dziesmu - pilsētu modinās skanīgās balss īpašnieks Oskars Lustiks. Pēc svētku labumiem aicinām doties uz mājražotāju un amatnieku tirdziņu Vecpilsētas laukumā. Bauda dvēselei būs Ludzas KN jauktā kora "Austrumstīga" koncerts Ludzas katoļu baznīcā.

Svētku ietvaros sacentīsimies pludmales handbolā, volejbolā, triatlonā, futbolā, svarcelšanā un šahā vai būsim sportistu līdzjūtēji. Valsts Robežsardze, policija un Zemessardze rīkos tematiskās izstādes.

Mazā Ludzas ezera pludmalē, paralēli sporta norisēm, būs iespēja pavizināties ar kajakiem, būs arī bērnu piepūšamās atrakcijas! Ludzas novada bibliotēka aicina uz pasākumu bērniem parkā, pie āra bibliotēkas. Programmā: Izklaides ar Vikishow - Bārbija, vienradzis, Elza un Anna, Venzdeja, Māsiņas krāsiņas, Pekausis un dārznieks, zirnekļcilvēks. Iespēja fotografēties ar Lāci Tediju un Zaķenīti.

Jau vakarā aicinām uz svētku koncertu. Ludzā viesosies Ivo Fomins, Valters Krauze, Atis Ieviņš, Jānis Stībelis, Normunds Pauniņš, Aija Vītoliņa, Kristīna Zaharova, muzikālā grupa Jura Kristona vadībā, trio "Oranžās", grupa "Mākoņstūmēji" un DJ Deila. Košu svētku sajūtu piešķirs muzikālo ūdens strūklaku šovs, nepalaid garām!

Svētku ietvaros, no 10. līdz 13. augustam - dažādas izstādes, sporta aktivitātes un atrakcijas bērniem pie Kultūras nama, Pilsētas parkā, Ludzas novada Sporta skolas stadionā, Pašvaldības laukumā.  Tūrisma centrs aicina uz bezmaksas ekskursiju pa Ludzu gida pavadībā. Izbaudi viesmīlību un garšu baudījumu "Mājas kafejnīcu" dienu ietvaros, izmanto iespēju pavizināties ar plostu!

12.augustā

• Plkst. 7.00 "Labrīt, Ludza" pilsētas modināšana
  • Plkst. 9.00 Vecpilsētas laukumā pie Tūrisma informācijas centra
    • “Seno arodu svētku tirdziņš” ar Oskara Lustika muzikālo pārsteigumu
  • Plkst. 9.00 Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā
    • Svētku dievkalpojums - aizlūgums par Ludzas novadu, Ludzu, iedzīvotājiem
  • Plkst. 10.00 Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā
    • Garīgās mūzikas koncerts “Dievs ir ar mums” Ludzas KN jauktā kora “Austrumstīga” izpildījumā
  • Plkst. 10.00 Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš”
    • Atklātais pludmales handbola turnīrs
    • Volejbola turnīrs
  • No plkst. 10.00 līdz 18.00 Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš”
    • Bezmaksas piepūšamās atrakcijas bērniem, vizināšanās ar divvietīgajiem kajakiem
  • Plkst. 10.00 Ludzas novada Sporta skolas Vieglatlētikas manēžā
    • Starptautiskās svarcelšanas sacensības
  • Plkst. 15.00 Ludzas pilsētas parkā pie āra bibliotēkas
    • Pasākums bērniem “Jautrais ceļojums”
  • Plkst. 16.00 Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš”
    • Triatlons
  • Plkst. 18.00 Ludzas pilsētas parka estrādē
    • Svētku koncerts “Mums paveiksies”
      • Piedalās: Atis Ieviņš, Jānis Stībelis, Normunds Pauniņš, Aija Vītoliņa, Kristīna Zaharova, muzikālā grupa Jura Kristona vadībā, trio "Oranžās".
      • Koncerta vadītājs: Valters Krauze
  • Plkst. 19.50 Ludzas pilsētas parka estrādē
    • “Kopā būt. Kopā Just” pateicības pasākums amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, kuri XXVII latviešu Vispārējos Dziesmu un XVII Deju svētkos pārstāvēja Ludzas novadu
  • Plkst. 20.30 Ludzas pilsētas parka estrādē