Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde "Pasaciņa" no 2024. gada 1. decembra līdz 2026. gadam 28. februārim īsteno Erasmus+ (KA2) maza mēroga partnerības projektu 2024-1-LV01-KA210-SCH-000250069 "Kindergarten Adventures" (Bērnudārza piedzīvojums), kuru līdzfinansē Eiropas Savienība. Iestādei bija patīkami saņemt informāciju no Valsts izglītības attīstības aģentūras, ka iesniegtais projekts ir atbalstīts un projekta kvalitatīvajā vērtēšanā ir iegūti 96 punkti no 100 iespējamiem.
Projekta izmaksas - 60 000.00 EUR, kuras ir sadalītas starp četrām partnervalstīm.
Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde "Pasaciņa" (Latvija) ir koordinators šajā projektā. Partnerība sastāv no četrām dažādām Eiropas institūcijām.
Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" partneri:
- ASSOCIATION DE SOLIDARITE SOCIALE DU VAR (Francija);
- 15 Temmuz Sehitler Anaokulu (Turcija);
- Agrupamento de Escolas Vieira de Araújo (Portugāle).
Projekta mērķis ir padarīt mācīšanos pirmsskolas bērniem jautrāku, apvienojot spēles, kuras var spēlēt uz ekrāna, kā arī kustību rotaļas. Tās var palīdzēt bērniem aizrautīgi mācīties un iegūt prasmes un iemaņas dažādās mācību jomās.
Tehnoloģijas kļūst par mūsu dzīves lielāko daļu, tāpēc ir svarīgi, lai bērni iemācās tās pielietot jau bērnībā. Pamatojoties uz daudziem pētījumiem, kas liecina, ka digitālo spēļu izmantošana izglītības mācību procesā var palīdzēt atcerēties apgūto un veicināt bērnu interesi. Izmantojot digitālās spēles iestāde vēlas palīdzēt bērniem apgūt šīs prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnē, vienlaikus, padarot mācīšanos patīkamu. Fizisku spēļu ( kustību rotaļu) spēlēšana palīdz bērniem būt aktīviem un veseliem, kā arī iegūt jaunus draugus, sadarboties un komunicēt ar citiem. Projekts ir aktuāls, jo tas palīdzēs skolām mainīt attieksmi uz mūsdienu bērnu vajadzībām un interesēm, sagatavot viņus nākotnes tehnoloģiju izmantošanai. Iestāde vēlas uzlabot pirmsskolas mācību procesu un radīt jaunas pieejas mācību jomās, lai palīdzētu bērniem mācīties un padarītu mācību procesu daudzveidīgāku. Skolotāju uzdevums būs apgūt jaunas digitālās platformas un pielietot tās ikdienā, plānojot mācību procesu. Kopā ar saviem partneriem esam rūpīgi izplānojuši aktivitātes un digitālos rīkus, ko pedagogi izstrādās, aprobēs savā darbā un dalīsies ar citiem pedagogiem. Projekta gaitā tiks izstrādātas 16 digitālās spēles un 16 fiziskās (kustību) spēles.
Notiks vairāki projekta darba grupu semināri, meistarklases, praktiskās apmācības un darbošanās.
Skolu pedagogi un bērni (no 4-6 gadiem) tiks aktīvi iesaistīti projekta aktivitātēs, lai izmantotu savu radošumu, sasniegtu rezultātus, rastu risinājumus, kas var tikt īstenoti reālajā dzīvē. Viens no noteikumiem ir vienmēr veidot draudzīgas attiecības ar apkārtējo vidi.
Projekta laikā notiks trīs darba braucieni:
- Apmācības Francijā
- Partnervalstu pedagogi tiks iepazīstināti un apmācīti ar jaunajām digitālajām platformām, tiks izveidotas 16 digitālās spēles.
- Fiziskā spēļošana jeb geimifikācija. Labās prakses piemēri Latvijā
- Programmas rezultātā tiks izstrādāti 16 fiziskās spēļošanās nodarbību plāni pirmsskolas izglītības iestāžu izmantošanai.
- Starptautiskās darbnīcas un ietekmes novērtējums Portugālē
- Informācijas apkopojums un atskaites par digitālās un fiziskās geimifikācijas sistēmas ietekmi sagatavošana.
Lai sasniegtu lielāku efektivitāti, projektā Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde "Pasaciņa" plāno izmantot mūsdienu inovatīvās, tehnoloģijas un programmas: WhatsApp, Zoom, Erasmus+Projects Sharing Platform, eTWINNING, Google Drive, Google Calendar, Doodle, Asana – projekta vadībai.
Komunikācija starp projekta partneriem tiks īstenota angļu valodā.