Pašvaldība
foto

Piektdien, 12. jūlijā, Labklājības ministrs Uldis Augulis reģionālās vizītes ietvaros viesojās Ludzas novada pašvaldībā, lai pārrunātu aktualitātes sociālajā jomā. Pašvaldībā ministrs tikās ar Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu, Ludzas novada Sociālā dienesta vadītāju Lilitu Gorbunovu-Kozlovu un Ludzas novada bāriņtiesas priekšsēdētāju Ivetu Gajevsku.

"Tika aktualizēts jautājums par ikmēneša pabalstu aizgādņiem, kas būtu būtisks atbalsts šīm personām, un sekmētu aizgādņa institūta stiprināšanu," informē Ludzas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Iveta Gajevska. "Tāpat tika pārrunāts jautājums par ārpusģimenes aprūpes piemērotākā veida meklēšanu padsmitgadīgajiem bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuriem ir uzvedības problēmas, lai pēc iespējas atbilstošāk varētu risināt šo nepilngadīgo personu problēmas un integrēt viņus sabiedrībā. Sarunā tika apspriesti gan jautājumi par atbalstu aizbildņiem un audžuģimenēm, gan arī par atbalstu jaunu audžuģimeņu piesaistei," stāsta I. Gajevska.

Tāpat savā vizītē Ludzā ministrs apmeklēja Sociālās aprūpes centru “Ludza”, devās uz Ludzas novada Sociālā dienesta Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru Kārsavā, apmeklēja Kārsavas Kultūrvēstures centru “Līču mājas”, kā arī Ģimenes kokapstrādes uzņēmumu SIA “Lūsēni”.