Izglītība Kultūra
izstādes dalībnieku kopbilde

2023. gada 21. aprīlī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta Ludzas novada profesionālās ievirzes mākslā pedagogu darbu kopizstāde “Mēs”. Izstādē skatāmi J. Soikāna Ludzas mākslas skolas, Zilupes Mūzikas un mākslas skolas un Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas pedagogu darbi.

Izstādi atklāja J.Soikāna Ludzas mākslas skolas direktore S.Vorkale, kura uzsvēra, ka likumsakarīga ir šīs izstādes nosaukuma “Mēs” izvēle. Māksla vieno cilvēkus. Māksla ir iemesls, lai rastos “Mēs” paaudze, kur katrs cilvēks ir mākslinieks, kurš glezno savu stāstu uz dzīves audekla.

Kopumā skatāmas 19 gleznas, 19 fotogrāfijas, datorgrafikas darbi, kā arī ir lietišķās mākslas darbi.

Izstādē savus darbus prezentēja Ināra Mikažāne, Sandra Vorkale, Iveta Ladusāne, Inta Strode, Agnese Skabe, Bitty Fomins, Marija Sidorina, Aļona Mičenko, Anita Lukača, Dainis Poikāns, Gunta Nagle- Kaņepe, Inta Terentjeva, Inese Kaziniece, Sabīne Sedlerova, Marika Čerņavska, D.I.Z., Ēriks Kudlis un Maija Gailuma.

Ar muzikālu priekšnesumu uzstājās Zilupes mūzikas un mākslas skolas pedagogi: J.Matjušenoka, L.Girsa, N. Šalajeva un skolas direktore V.Doreiko-Sinkeviča. Pateicoties emocionālajiem muzikālajiem priekšnesumiem izstāžu zālē valdīja īpaša gaisotne, kas saviļņoja skatītājus un ieveda neparastā mākslas pasaulē.

Autorus ar kopizstādes atklāšanu sveica Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētājs E.Mekšs, Ludzas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības metodiķe G.Stolere, Ludzas pilsētas bibliotēkas direktore E. Zirne un Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra pedagoģe N.Losāne.

• Aicinām apmeklēt izstādi “Mēs”, kura būs skatāma muzeja izstāžu zālē līdz 2023. gada 11. maijam.
Ludzas novada mākslas skolu pedagogu darbu izstāde