Sabiedrības līdzdalība Pašvaldība

Lai nodrošinātu vietējo kopienu iedzīvotāju interešu pārstāvību un pašvaldības teritorijas attīstību, veicinot iedzīvotāju savstarpējo sadarbību un saskaņotu rīcību kopējam labumam, Ludzas novada pašvaldība 2024. gada 27. maija domes sēdē apstiprināja saistošos noteikumus Nr. 10/2024 “Ludzas novada Iedzīvotāju padomes nolikums”. Tie stājušies spēkā šī gada 1. jūlijā un paredz izveidot 25 iedzīvotāju padomes katrā Ludzas novada pilsētu un pagastu teritorijā.

Šobrīd notiek darbs pie iedzīvotāju padomju veidošanas. 18. jūlijā norisinājās darba sapulce, kur tika apspriesti pienākumi un organizatoriskie jautājumi padomju izveidē. Augusta vidū plānots izsludināt kandidātu pieteikšanos darbībai iedzīvotāju padomēs un pēc tam arī tiks organizētas to vēlēšanas. Pašvaldības tīmekļvietnes sadaļā Aktuālitātes - Sabiedrības līdzdalība - ir izveidota jauna sadaļa "Iedzīvotāju padomes", kur vienuviet būs pieejama informācija par to, kas ir iedzīvotāju padomes un kā tās darbojas, kādi būs to pienākumi un tiesības, kā varēs pieteikties un vēlēt.

Ir svarīgi, lai padomēs darbotos dažāda vecuma, jomu un interešu pārstāvji, tādēļ aicinām iedzīvotājus līdzdarboties un būt aktīviem, sekot līdzi pieteikšanās termiņiem, pieteikt kandidātus un balsot par tiem, lai kopīgi veicinātu savas dzīvesvietas attīstību dažādās jomās!