27. martā Ludzas novada sociālās un pilsoniskās, dizaina un tehnoloģiju jomu pedagogi devās izbraukuma seminārā.
Pirmajā pieturas punktā – Mērdzenes pamatskolā – pedagogi iepazinās ar skolas pieredzi iekļaujošās izglītības īstenošanā. Skolā to īsteno attīstot un novērtējot skolēnu dažādās mācīšanās vajadzības. Mērdzenes pamatskolā ir izveidota droša un atbilstoša vide iekļaujošās izglītības pieejai, izmantojot daudzveidīgas metodes. Radošajā nodarbībā, ko vadīja Mērdzenes pamatskolas skolotāja Sabīne Sedlerova, katrs pedagogs izveidoja pavasarīgās krāsās veidotu vitrāžu.
Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” ir nozīmīgs vēstures līkloču liecinieks un dalībnieks, kas kopā ar pilsētu piedzīvojis uzplaukumu un pārdzīvojis kara un okupācijas laikus. Semināra dalībnieki iepazinās ar ekspozīciju par Kārsavas un tās apkārtnes vēsturi, atzīstot, ka tajā iekļautie materiāli ir vērtīgs resurss muzejpedagoģiskajām nodarbībām par dažādiem Latvijas vēstures posmiem.
Kārsavas Mūzikas un mākslas skolā pedagogi apskatīja radošo darbu piemērus un iepazinās ar jaunākajām tehnoloģijām, kuras varētu pielietot aušanas tēmu apguvē.
Balvu novada Šķilbēnu pagasta Zemnieku saimniecība "Kotiņi" ir viena no lielākajām saimniecībām Latvijā. Pedagogi iepazinās ar saimnieka Alda uzņēmējdarbību Balvu novadā, par saimniecības pirmsākumiem, attīstības un izaugsmes gaitu, to, kā noris darbi saimniecībā, par produktu audzēšanas un pārstrādes procesu. Iegūtās zināšanas varēs izmantot uzturmācības tēmas apguvē un sociālās zinībās, mācot par uzņēmējdarbību.
Paldies par uzņemšanu Mērdzenes pamatskolas direktorei Inesei Avotai, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas, Kārsavas vidusskolas skolotājai Lilitai Laganovskai, Kārsavas kultūrvēstures centra "Līču mājas" vadītājai Intai Jurčai, Zemnieku saimniecības "Kotiņi" darbiniecei Sandrai Ločmelei! Paldies Ludzas novada pašvaldības Izglītības pārvaldei par izbraukuma semināra organizēšanu!