Projektu aktualitātes

Cilvēki reti aizdomājas par ēku piekļūstamību. Šķiet – vai tad tiešām ir grūti pārvarēt trīs vai četrus pakāpienus? Kāda var būt problēma ar durvju atvēršanu? Doma par to, cik telpu pieejamība ir svarīga daudzu cilvēku dzīvē, nāk tikai tad, kad patstāvīgi nevar iekļūt kādā ēkā, vai radinieks vai paziņa lūdz palīdzēt.

Latvijas pašvaldības savu finansiālo iespēju robežās, tostarp, izmantojot arī ES finanšu līdzekļu palīdzību, cenšas pielāgot savu iestāžu telpas, lai iedzīvotāji nejustos atstumti un pakalpojumus varētu saņemt ikviens neatkarīgi no fiziskām spējām. Diemžēl lielākā daļa ēku tika būvēta padomju laikos vai vēl agrāk, kad neaizdomājās par cilvēku ar invaliditāti, par to, ka viņiem ir tiesības pilnvērtīgi piedalīties sabiedrības dzīvē, un par to, ka bieži vien par vienīgo šķērsli kļūst ēku elementi.

Pašreiz Ludzas novada pašvaldība pielāgo pirmā stāva telpas Raiņa ielā 16A, Ludzā, kur darbojas Ludzas novada Sociālais dienests.

Ludzas novada Sociālā dienesta ieeja - no ārpuses var redzēt, ka ir uzstādītas automātiskās durvis, pie kurām varēs nokļūt pa pārbūvēto uzbrauktuvi.
Attēlā: Ludzas novada Sociālā dienesta ieeja - no ārpuses var redzēt, ka ir uzstādītas automātiskās durvis, pie kurām varēs nokļūt pa pārbūvēto uzbrauktuvi.
Ludzas novada Sociālā dienesta klientu apkalpošanas punkts
Attēlā: Ludzas novada Sociālā dienesta klientu apkalpošanas punkts.
Zāle kļuvusi gaišāka un plašāka.
Attēlā: Zāle kļuvusi gaišāka un plašāka.
Pirmajā stāvā tiks izveidota tualete, ievērojot vides pieejamības prasības.
Attēlā: Pirmajā stāvā tiks izveidota tualete, ievērojot vides pieejamības prasības.

Būvuzņēmējs SIA “LATGALIJA” plāno, ka līdz septembrim būvdarbi varētu būt pabeigti, lai gan būvdarbu līgums paredz būvdarbu pabeigšanu līdz 2024. gada 22. septembrim.


Projekta nosaukums: “Ludzas novada Sociālā dienesta ēkas vides pieejamības nodrošināšana Raiņa ielā 16A, Ludzā”. Projekta numurs: 3.1.2.1.i.0/1/22/I/CFLA/001

Šis projekts ir pirmais Ludzas novada pašvaldības projekts, ko pašvaldība īsteno ar Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 187 419,32 EUR, no kurām 154 892,00 EUR finansē Eiropas Savienība, un 32 527,32 EUR sedz Ludzas novada pašvaldība.