Attīstība Pašvadība
foto

Ludzas novada pašvaldība informē, ka turpinās aktīvs darbs pie Ludzas novada jaunā teritorijas plānojuma izstrādes.

Viena no būtiskām plānošanas sastāvdaļām ir lauku zemes plānotā izmantošana, tostarp lauksaimniecības zemju apmežošana. Līdz šim ir notikušas divas publiskas darba grupas, kuru laikā tika izrunātas vadlīnijas plānošanai. Viens no Teritorijas plānojuma uzdevumiem ir noteikt teritorijas, kuras nedrīkst apmežot.

Darba redakcijā ir definēti šādi nosacījumi, kad nevar apmežot lauksaimniecības zemes (ja izpildās vismaz viens kritērijs):

1. Ja vienlaidus lauksaimniecības zemes nogabala platība ir lielāka par 30 ha, zemes auglība ir 25 balles un augstāka un zeme līdz paredzētajai meža vai plantāciju meža ieaudzēšanai ir apsaimniekota un tiek izmantota lauksaimniecībā;
  2. Ja vismaz 70% no meža vai plantāciju meža ieaudzēšanai paredzētās teritorijas robežojošām zemes vienībām ir meliorētas un apsaimniekotas lauksaimniecības zemes;
  3. Meliorētajās platībās ar segto drenāžu sistēmu;
  4. Lauksaimniecības zemes, kas atrodas:
    1. Kreiču poldera teritorijā;
    2. Vietējās nozīmes kultūrvēsturiskā teritorijā;
    3. Ainaviski vērtīgā teritorijā;
    4. Arhitektūras kultūras pieminekļu aizsargjoslās, ja tiek aizsegti nozīmīgi skatu punkti vai būtiski mainīts kultūrainavas raksturs.

Aicinām Jūs izteikt pamatotus ierosinājumus kritēriju izstrādei turpmākai lauksaimniecības zemju izmantošanai līdz 31. oktobrim.

Aicinām izmantot pieejamo iesnieguma veidlapu, ja vēlaties sniegt ierosinājumu par sev piederošu zemes īpašumu.

Rakstiski priekšlikumi iesniedzami Ludzas novada pašvaldībā Raiņa iela 16, Ludza, Ludzas novads vai nosūtot elektroniski uz pasts@ludzasnovads.lv. (Fizisko personu datus izmantos un apstrādās normatīvajos aktos noteiktā kārtībā).