Pašvaldība

Aizvadītajā nedēļā Lielajā Ģildē norisinājās biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" Ordeņu pasniegšanas ceremonija. Organizācija pateicās tiem darbiniekiem valsts, pašvaldību un privātajā sektorā, kuri pēdējo divu gadu laikā ikdienā paveic daudz vairāk par saviem darba pienākumiem un atbalsta Ukrainas cilvēkus Latvijā.

Pateicības rakstu par nesavtīgu palīdzību Ukrainas cilvēkiem Latvijā saņēma Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

“Gribu palīdzēt bēgļiem” ir kustība, kas ar brīvprātīgo palīdzību sniedz tūlītēju palīdzību grūtībās nokļuvušajiem patvēruma meklētājiem. “Gribu palīdzēt bēgļiem” no saziedotiem līdzekļiem sedz neatliekamus izdevumus, piemēram, medicīnas izdevumus, dokumentu noformēšanu, pārtikas produktu iegādi, komunālajos maksājumus, tāpat izīrē dzīvokļus, kurus bez īres maksas un atlīdzības nodod grūtībās nonākušajām bēgļu ģimenēm. Organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Foto: Oskars Kupics