Izglītība
Ludzas novada pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumu ar Latvijas Universitāti

Ceturtdien, 26. maijā, Ludzas novada pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumu ar Latvijas Universitāti (turpmāk – LU), to parakstot Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Edgaram Mekšam un LU rektoram prof. Indriķim Muižniekam. Nozīmīgais notikums norisinājās LU Jēkabpils filiālē.

Tikšanās laikā LU rektors prof. I.Muižnieks uzsvēra Universtātes ieguldījumu, reģioniem būtiskās nozarēs – studiju, mūžizglītības, zinātnes un attīstības projektu veidā. Parakstītais līgums nosaka vienošanos Ludzas novada pašvaldības un LU savstarpēju informācijas apmaiņu, kopīgu projektu izstrādi, kursu organizēšanu mērķauditorijām, sadarbību bibliotēku izmantošanā, kopīgu konferenču un semināru organizēšanu, iespēju Ludzas novada izglītības iestāžu audzēkņiem izmantot LU zinātniskās laboratorijas u.c. Tā ietvaros Ludzas novada pašvaldībai jāveicina un jāatbalsta LU studentiem nepieciešamo prakses vietu nodrošināšanu pašvaldības iestādēs un uzņēmumos, kā arī jānodrošina LU studentiem pašvaldības bibliotēkas resursu (grāmatu krājums, datu bāzes u.c.) izmantošanu. Tāpat, iespēju robežās jācenšas finansiāli atbalstīt studentus izglītības iegūšanā.

Noslēgtais līgums paredz perspektīvu sadarbību turpmāko piecu gadu garumā. Pasākuma laikā LU slēdza sadarbības līgumus arī ar citām novada pašvaldībām – Madonas, Varakļānu, Jēkabpils, Krāslavas, Aizkraukles, Preiļu un Rēzeknes.