Sabiedrība Pašvaldība
foto

Lai arī novembris ir gada tumšākais mēnesis, latviešiem tas ir pilns gaismas un sirds siltuma. 11. novembrī iededzām sveces par tiem, kas mums deva iespēju dzīvot brīvā zemē. Ludzas novada iedzīvotāji vienojās kopīgā lāpu gājienā, piemiņas brīdī, dziesmā un dzejā.

Ludzas kapos aizvadīts atceres brīdis Latvijas Brīvības cīņās kritušo piemiņai. Tam sekoja Lāčplēša dienas dievkalpojums un aizlūgums par karavīriem Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā. Tas bija īpašs brīdis Zemessardzes 32. kājnieku bataljona jaunajiem zemessargiem, kas todien nodeva svinīgo zvērestu.   foto

Pēc dievkalpojuma novada iedzīvotāji devās lāpu gājienā līdz Ludzas novada pašvaldības centrālajam laukumam, kur notika piemiņas pasākums. Gājienā piedalījās robežsargi, jaunsargi, zemessargi, ugunsdzēsēji. Pašvaldības laukumā pulcējās vietējie iedzīvotāji, ģimenes ar bērniem. Ar uzrunu uzstājās domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieris majors Zigmārs Krišāns un Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks. Par muzikālu noskaņu pasākuma laikā rūpējās Ludzas Kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Iedvesma” (vadītāja Sanda Paškeviča). Patriotisku dzeju lasīja Ludzas pilsētas vidusskolas skolnieces Laura Mortuzāne un Kamila Makarova. Darbojās lauku virtuve, kur ikviens varēja pacienāties ar zemessargu sarūpēto maltīti.

Dienas laikā pašvaldības pašvaldības laukumā tika organizēta Nacionālo bruņoto spēku un NATO sabiedroto militārās tehnikas izstāde.

Lāčplēša diena Ludzā 11.11.2023.

Piemiņas brīži organizēti arī citviet novadā, kā piemēram, 9. novembrī Istras pagasta bibliotēka aicināja uz Lāčplēša dienai veltīto piemiņas brīdi un ziedu nolikšanu Istras pagasta Joničku kapos pie 3. Jelgavas kājnieku pulka karavīram Mārtiņam Luteram, kurš krita par Latvijas Brīvību 1920. gadā.

foto
Attēls: Aizvadīts piemiņas brīdis Bozovas brāļu kapos. Foto: Agnese Medne.

Kārsavas Kultūras namā notika īpašs svētku koncerts "Skaista mana tēvu zeme",  kur piedalījās Malnavas pagasta un Salnavas KN amatierkolektīvi. Koncertā uzstājās VA "Konsonanse" (vadītāja Ligita Žukovska), VA "Kamenes" (vadītāja Marita Rudoviča). Deju kolektīvi "Jedritvai" (vadītāja Agnese Medne), "Vaļasprieki&Spryguļi" (vadītāja Valentīna Kirsanova). Kapella "Malnavas muzikanti"(vadītājs Kaspars Šakins).

foto
Attēlā: Mirklis no svētku koncerta "Skaista mana tēvu zeme". Foto: Nikolajs Mortukāns
Svētku koncerts