Lai sniegtu ieguldījumu transporta plūsmas, satiksmes drošības un vides kvalitātes uzlabošanai, Ludzas novadā šobrīd noris vairāki būvdarbi ceļa infrastruktūrai. Atjaunoti vairāki ielu posmi gan ar dubultvirsmām, gan ar asfalta segumu, pilsētā izveidots parka celiņš un stāvlaukums. Procesā ir vēl skvēra un stāvlaukuma izbūve.

Ludzas novads piedzīvo pārmaiņas – norit vairāki pilsētvides un ceļa infrastruktūras atjaunošanas un labiekārtošanas darbi. Raiņa ielā būvdarbi notiek trīs objektos: atjaunots Ludzas parka celiņš, izbūvēts stāvlaukums iepretim sociālajam dienestam un līdz rudens beigām plānots pabeigt arī otru stāvlaukumu kopā ar skvēru.

Ilona Mekša Ludzas nov. pašv. Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieci

Atpūtas laukumiņš, kur būs bērnu rotaļu elements novietots, interesanta dizaina soliņi. Arī apzaļumošana – tiks iestādītas 52 hortenzijas. Viens laukums paliks neapbūvēts, ko pašvaldība izsolē izsolēs ar apbūves tiesībām, kur paredzēts ierīkot vai nu kafejnīcu vai kādu citu ēdināšanas uzņēmumu.

Izbūvētais stāvlaukums paredzēts 37 automašīnām, savukārt šobrīd būvniecībā esošais – 46. Raiņa ielas skvērs būs aprīkots gan ar apgaismojumu, gan ar videonovērošanas kamerām.

Nepārtraukti palielinās mašīnu īpašnieku skaits un automašīnas pārsvarā tiek novietotas māju pagalmos vai uz ielas braucamās daļas. Stroda iela ir ļoti pārpildīta ar automašīnām. Ziemā tā ir apgrūtināta ielas tīrīšana, līdz ar to šis stāvlaukums atrisinās daudz māju problēmu, kur novietot automašīnu.

Tāpat četras ielas – Ziedu, Krāslavas šķērsielas, Līču un Jurdža iela noklātas ar dubultvirsmu.

Edgars Mekšs Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs

Tādas ielas, kas ir mazākas intensitātes, tās ir ar grants segumu, tad mēs piemērojam dubultvirsmas apstrādes tehnoloģiju. Tas ir lētāk un arī mēs sasniedzam mērķi, ka cilvēkiem nav putekļu un tas kalpo mūsu iedzīvotājiem.

Savukārt pilsētas centrālai Latgales ielai tiek atjaunots virskārtas segums – tā noklāta ar asfaltu posmā no Stacijas ielas līdz Latgales šķērsielai, kas ir aptuveni 2,2 kilometru garumā, izmaksas sastādot 660 tūkstošu apmērā. Tāpat Latgales ielas līdz Rekašova ielas posma, kas tagad ir vienvirziena, pēc ceļa audita ieteikuma tiks pārtaisīts par divvirziena ceļu.

Darbus nedaudz aizkavēja tas, ka posmā no Rekoševa ielas līdz 1. maija ielai bija palikuši vecie elektroapgādes koka balsti, kurus vajadzēja nomainīt. Līdz ar to mums savijās vairāki projekti: “Sadales tīkla” projekts, kurā viņi nomaina elektroapgādes gaisa līniju uz kabeļlīniju.

Atjaunošanas darbi notiek ne vien Ludzas pilsētā, bet arī Kārsavā un Zilupē. Piemēram, Zilupē nupat atjaunots Baznīcas ielas segums 850 metru garumā, kas ar pvn izmaksājis teju 120 tūkstošus eiro.

Vitālijs Vaļdens Zilupes pilsētas apvienības pārvaldes vadītājs

Vidējais platums ir 5,5 metri, tātad kopējā karstā asfalta betona seguma atjaunotā kvadratūra ir aptuveni 4,5 tūkstoši kvadrātmetri. Šī vēsturiski ir viena no pirmajām ielām, kas Zilupē vispār bija asfaltēta, kas varētu būt 2005. gadā. Līdz ar to te bija pats vecākais asfalta segums un mēs vēsturiski sākām to atjaunot kā pirmo uzsākto, tā pirmo renovēto.

Ludzas novada attīstības programmā viena no vidējā ilgtermiņa prioritātēm ir tieši ceļu infrastruktūras sakārtošana, līdz ar to katru gadu pakāpeniski tiek atjaunoti un labiekārtoti dažādi objekti un ielas, veicinot patīkamāku un sakoptāku vidi.

Edgars Mekšs Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs

Pašvaldība, neskatoties uz tādu sarežģītu finansiālu situāciju daudzās pašvaldībās – ne tikai Latgalē, bet visā Latvijā, Ludzas novada pašvaldība tomēr turpina realizēt dažādus projektus un daudzus darbus veic no pašvaldības budžeta. Daudzu gadu garumā mēs virzāmies uz to mērķi, lai pilsētā būtu asfalta segums vai melnais segums. Tā ir iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana. Vairākus gadus atpakaļ puse no ielām bija ar grants segumu.

Iepirkuma rezultātā būvdarbus objektos veic dažādas būvuzņēmumu firmas. Visus pārbūves darbus plānots pabeigt līdz šī gada beigām.