Projektu aktualitātes
foto

Izglītības kvalitātes valsts dienests Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" ietvaros ir uzsācis sniegt atbalsta pasākumus pašvaldībām stratēģiska dokumenta "Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas (PMP) sistēma un ieviešanas plāns" izstrādē. Šis vidēja termiņa pašvaldības līmeņa plānošanas dokuments noteiks PMP prevencijas mērķus un uzdevumus, īstenojamās PMP prevencijas aktivitātes, PMP prevencijas darbā iesaistītās puses un to lomas, PMP prevencijas sistēmas pārvaldību, kā arī identificēs nepieciešamo resursu nodrošinājumu un sasniedzamos rezultātus. Tas kalpos par pamatu turpmākās sistēmas nodrošināšanai darbam pašvaldībās ar PMP risku mazināšanu pēc projekta PuMPuRS noslēguma. Līdz 2023. gada novembrim projektā iesaistītajām pašvaldībām jāizstrādā un pašvaldības līmenī jāapstiprina dokuments "Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas sistēma un ieviešanas plāns".

Pašvaldībā ir izveidota starpinstitucionāla darba grupa prevencijas sistēmas izstrādei. Darba grupā ir skolu pārstāvji: Ludmila Olipova, Kārsavas vidusskolas direktora vietniece un Ivita Kalverša, Ludzas pilsētas vidusskolas direktora vietniece, Ludzas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbā ar ģimenēm un bērniem Inga Gailiša, Ludzas novada Bāriņtiesas locekle Astrīda Kozlovska, Ludzas novada pašvaldības policijas priekšnieks Jurijs Kuzņecovs, Ludzas novada BJC pārstāves - jaunatnes lietu speciāliste Solvita Binovska un biedrības “Kira” valdes locekle Natālija Losāne, Izglītības pārvaldes psiholoģe Jekaterina Fjodorova un projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” koordinatore Ludzas novadā, Izglītības pārvaldes metodiķe Sarmīte Leščinska.

Šī gada 28. aprīlī Rēzeknē notika reģionālā darbnīca, kurā piedalījās 11 pašvaldību darba grupas, pašvaldību konsultanti, projekta vadība u.c. Pašvaldību komandas uzsāka prevencijas sistēmas izstrādi, domājot par jau esošajiem sadarbības principiem pašvaldībā, dalībnieku lomu PMP prevencijas sistēmas procesos, stratēģiskajiem mērķiem, prevencijas aktivitātēm un sagaidāmajiem rezultātiem trīs līmeņu prevencijas modelī. Ļoti vērtīga bija pieredzes apmaiņa starp pašvaldībām. Ir gūtas labas idejas turpmākajai darba organizēšanai pašvaldībā.