Pašvadība Sabiedrības līdzdalība
foto

Atbilstoši Pašvaldību likumam, Ludzas novada pašvaldība 2025. gadā ieviesīs līdzdalības budžeta projektu konkursu. Ir izstrādāts saistošo noteikumu projekts “Ludzas novada pašvaldības līdzdalības budžeta projektu konkursa nolikums”. Tajā paredzēta kārtība, kādā par līdzdalības budžeta izlietojumu lems novada iedzīvotāji.

Līdzdalības budžeta ietvaros iedzīvotāji būs aicināti iesniegt savus projektu ideju priekšlikumus, kurus pēc tam atbalstīs citi novada iedzīvotāji, balsojot par tiem. Šāda pieeja ļaus Ludzas novada sabiedrībai aktīvi iesaistīties novada attīstības procesā un ietekmēt to, kā tiks izlietoti publiskie līdzekļi.

2024. gada 11. oktobrī Ludzas novada pašvaldībā norisinājās diskusija par izstrādāto noteikumu projektu, uz kuru tika aicināti vietējie iedzīvotāji. Diskusijā piedalījās Ludzas novada pašvaldības Attīstības nodaļas darbinieki, kuri detalizēti izskaidroja projektu pieteikumu iesniegšanas kārtību, pieejamā finansējuma apjomu, kā arī balsošanas nosacījumus.

Iedzīvotāji aktīvi iesaistījās sarunās, izsakot savus ieteikumus, kā uzlabot noteikumu projektu, un piedāvāja papildinājumus konkrētiem punktiem, lai līdzdalības process būtu vēl efektīvāks un pārskatāmāks.

Atgādinām, ka aicinām novada iedzīvotājus turpināt sniegt savus priekšlikumus rakstiski līdz š.g. 21. oktobrim, sūtot tos uz e-pastu: attistiba@ludzasnovads.lv.

Projektu idejām būs jāatbilst kādam no tematiskajiem virzieniem, piemēram, ģimenēm draudzīgas infrastruktūras izveide, vides pieejamības uzlabošana, mājdzīvnieku aktivitātes attīstošas infrastruktūras izveide, ainavu kvalitātes uzlabošana u.c.

Ludzas novada pašvaldība ir atvērta iedzīvotāju iniciatīvām un vēlas, lai līdzdalības budžeta projekts tiktu veidots, balstoties uz iedzīvotāju vajadzībām un priekšlikumiem.