Pašvaldība
Ilustratīvs attēls
Attēlā: Erasmus+ projekta “Demokrātiņi” noslēguma pasākums “Es un Es” Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā. Foto: Andis Stefanovičs

9. maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tika atzīmēta Eiropas diena. Rēzeknē, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā norisinājas Erasmus+ projekta “Demokrātiņi” noslēguma pasākums “Es un Es”, kur septiņas Eiropas Parlamenta Vēstnieka skolas komandas tikās ar Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu, Rēzeknes novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu un Maltas apvienības pārvaldes vadītāju Edgaru Blinovu.

Paneļdiskusijā jaunieši uzzināja atbildes par jauniešu līdzdalību sabiedriskajos procesos, vēlēšanās un pašvaldību aktivitātēs, mobingu skolās un citiem sev interesējošiem jautājumiem. Tāpat pasākuma laikā skolēni no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Varakļānu vidusskolas, Kārsavas vidusskolas, Pļaviņu vidusskolas un Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas piedalījās arī viktorīnā, iepazinās ar iespējām, ko sniedz Eiropas Savienība, apsprieda medijpratības aktualitāti un paši konstatēja dezinformācijas piemērus internetā.

Ilustratīvs attēls

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ir Eiropas Savienības mēroga programma, ko īsteno Eiropas Parlamenta birojs Latvijā kopš 2016. gada. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmas mērķis ir vairot skolēnu zināšanas par parlamentāro demokrātiju, Eiropas Parlamentu un Eiropas vērtībām – ap 1000 skolotāju un 35 000 skolēnu brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību kopumā diskusijās par Latvijai aktuāliem ES jautājumiem, kā arī stiprina eiropeisko identitāti.