Pašvaldība Izglītība

5. aprīlī visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem "Ēnu diena". Arī Ludzas novada pašvaldība piedāvāja skolēniem ielūkoties pašvaldības speciālistu ikdienas darba gaitās. Šogad skolēni pieteicās “ēnot” Pašvaldības policijas darbiniekus un Būvvaldes arhitekti.

Kā informē "JA Latvia" pārstāvji, tad šogad Ēnu dienā visvairāk jaunieši vēlējušies ēnot policijas darbiniekus. Arī Ludzas novada pašvaldībā šogad šī vakance izraisīja interesi, to pieteicās "ēnot" divi 10. klases skolēni no Ciblas vidusskolas - Ēriks Krumholcs un Einārs Andžāns, Niks Matisāns no Ludzas pilsētas vidusskolas 7. klases, kā arī Svetlana Sofija Miščenko no Ludzas 2. vidusskolas 11. klases.

Jaunieši ēnoja Pašvaldības policijas priekšnieku Juriju Kuzņecovu, kā arī inspektorus Sarmīti Stripkāni un Juriju Timofejevu. Skolēniem šī bija pirmā "Ēnu dienas" pieredze un viņi visi vienbalsīgi atzina, ka viesošanās bija vērtīga un interesanta. Pašvaldības policijas darbinieki izstāstīja par darba specifiku, iepazīstināja ar tehnisko nodrošinājumu, kā arī kopā ar skolēniem devās izbraukuma patruļā.

Attēlā: Evelīna Āboliņa, Darja Ostapceva.

Skolniece Evelīna Āboliņa mēroja ceļu no Madonas līdz Ludzai, lai uzzinātu, kāda ir arhitekta ikdiena. Jauniete mācās Madonas Valsts ģimnāzijas 10. klasē un savu nākotni vēlas saistīt tieši ar šo profesiju. Ludzas novada Būvvaldes arhitekte Darja Ostapceva dalījās pieredzē, izskaidroja, kā tiek realizēti projekti, kā sagatavo būvatļaujas, kā strādā Būvniecības informācijas sistēma BIS.

Jaunietei bija iespēja piedalīties Ludzas novada bibliotēkas pārbūves būvsapulcē, kā arī apmeklēti populārākie objekti un vietas Ludzas pilsētā.