pasakumu_grafiks_majaslapai_aprilis_2019_bez_logo.jpg
ESF logo

Rūpes par savu veselību ir katra paša rokās, un par to ir jāuzņemas atbildība. Eiropas Sociālā fonda projekta “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/024) ietvaros aprīlī Ludzas novada iedzīvotājiem tiek organizēti vairāki ar veselības veicināšanu un slimību profilaksi saistītie pasākumi. Aicinām ikvienu izmantot šo unikālo iespēju rūpēties par savu veselību jau profilaktiski, jo cīņa ar saslimšanām lielā daļā gadījumā jau ir sekas mazaktīvam dzīvesveidam un kaitīgiem ieradumiem.

Garīgā veselība ir garīgā labklājība, kas ir veselības un dzīves kvalitātes būtiska sastāvdaļa. Tas ir nosacījums spējai mācīties, strādāt un piedalīties sabiedriskajā dzīvē. Ar mērķi sniegt zināšanas un prasmes iedzīvotāju garīgās veselības veicināšanā un saglabāšanā vēl tikai aprīlī tiek organizēti šādi pasākumi:

• Lekcijas „Profesionālā izdegšana un tās profilakse”, lekcijas vada psihoterapeite Inga Reinfelde.

03.04.2019. plkst. 10:00 – 12:00 J.Soikāna Ludzas mākslas skolā

09.04.2019. plkst. 15:00 – 17:00 Ludzas novada pašvaldības Sociālā dienesta 1. stāva zālē (Raiņa ielā 16A, Ludzā).

• Grupas nodarbībās garīgās veselības veicināšanai, nodarbības vada psihoterapeite un mākslas terapeite Inese Bērziņa.

Nodarbības notiks 4. un 5. aprīlī plkst. 11:00 – 13:00 Ludzas novada pašvaldības Sociālā dienesta 1. stāva zālē (Raiņa ielā 16A, Ludzā).

• Lekcijas “Mobinga problēma, jeb vienaudžu savstarpējā vardarbība un tā radītās sekas”, lekcijas vada psihoterapeite un mākslas terapeite Inese Bērziņa.

Lekcijas tiks organizētas Ludzas Mūzikas pamatskolas 4. klases audzēkņiem, norises laiks 03.-05. 04.2019.

Aktīva un veselīga dzīvesveida popularizēšanai sabiedrībā darbu turpinās “Dzīvesprieka darbnīcas”. Prasmi dzīvot ar prieku varēs apgūt  daudzveidīgās nodarbībās. Nodarbības tiek dalītas pa interešu grupām – ģimenēm, senioriem un sievietēm. Informācija par nodarbību norises laiku un vietu pieejama

Regulāras fiziskās aktivitātes palīdz uzlabot vispārējo veselību un fizisko stāvokli un samazina daudzu hronisku slimību risku. Nūjošana, kalanētika, joga, kā arī vingrošanas nodarbības grūtniecēm palīdzēs uzturēt sevi labā formā un gādāt par pietiekamu ķermeņa slodzi. Savukārt nodarbības  “Bērna adaptācija pirms bērnudārza gaitu uzsākšanas” palīdzēs integrēt bērnus vienaudžu vidū un saudzīgi adaptēties bērnudārza gaitu uzsākšanai, iedrošinot bērnu vecākus daudzveidīgām nodarbēm ar bērnu un stiprinot abpusējo saiti.