Sabiedrības līdzdalība
Ilustratīvs attēls

Biedrība “Kira” Ludzas novadā no pērnā gada decembra līdz šī gada aprīlim īstenojusi vairākas aktivitātes, kuru mērķis bija stiprināt biedrības kapacitāti, attīstīties un apzināties savu vērtību un pienesumu. “Kira” biedri devās pieredzes apmaiņas braucienos uz Balviem, Līvāniem un Norvēģiju, kur iepazina NVO labās prakses piemērus, tāpat izstrādāja stratēģijas plānu tuvākajai piecgadei, strādāja ar profesionāliem mentoriem un apguva jaunas prasmes digitālajā mārketingā. Projekts tika īstenots Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programmas Aktīvo iedzīvotāju fonds finansētā projekta AIF/2022/KAPAC2/88: “SPĒKA RIKA KIRAi” ietvaros.

Restartēt biedrības darbību, izglītot un stiprināt darba spējas, kā arī apgūt citu pieredzi un mūsdienu tehnoloģiju iespējas – šos mērķus sasniegusi biedrība “Kira” Ludzas novadā. Aktīvā posmā piecu mēnešu garumā tā īstenojusi virkni pasākumu, kas nu kļuvuši par pamatu ilgtspējīgai un produktīvai tālākai virzībai.

Natālija Losāne Biedrības “Kira” valdes priekšsēdētāja

Šis projekts bija viens no vērienīgākajiem projektiem, ko vispār realizēja biedrība tieši sev, savas kapacitātes stiprināšanai. NVO labās prakses piemēru pārņemšana, ekskursija uz Balviem, Līvāniem pie jauniešu biedrībām, Norvēģijas brauciens – tas deva ārkārtīgi daudz iedvesmas, informācijas, kā varētu strādāt, ko mēs varētu darīt sev tepat Ludzā.

Eleonora Obrumāne Biedrības “Kira” valdes locekle

Bijām ciemos pie biedrības “Riteneitis” Balvos – ļoti jauka, ar ilggadēju un labu, pozitīvu pieredzi. Mēs guvām spēku. Tad trīs dienas Norvēģijā deva apliecinājumu, ka mēs visu darām pareizi. Katrā valstī ir nedaudz citādāk. Tas palīdzēs mums uz priekšdienām, jo mēs esam jaunatnes organizācija. Mums šī projekta laikā ļoti daudz jauniešu iesaistījās klāt. Unikāli piecpadsmit jaunieši nāca klāt pie biedrības.

Solvita Binovska Biedrības “Kira” projektu vadītāja

Ļoti interesantas sarunas bija ar koleģiem, mūsu jomas pārstāvjiem. Bija daudz ideju. Sapratām, ka plusus/ mīnusus, kas mums kopīgs ar Norvēģijas kolēģiem un kas pavisam atšķirīgs.

Vēl viena no aktivitātēm bijusi sadarbība ar mentoriem, kas palīdzējuši izstrādāt stratēģiju biedrības tālākai darbībai. Kā īpaši vērtīgu pieredzi biedri uzskata arī digitālo prasmju apgūšanu.

Natālija Losāne Biedrības “Kira” valdes priekšsēdētāja

Neatsverams darbs ar SIA “MeYou.One” – Ieva Johansone un Henriks Johansons palīdzēja mums izstrādāt stratēģiju biedrībai pieciem gadiem uz priekšu. Stratēģijā ir ietvertas visas domas, ieceres, mūsu vīzija, misija – ko un kā mēs sevi redzam pēc 5 gadiem, kādi mēs gribam kļūt. To mēs esam salikuši kompaktā, dizainiski pievilcīgā dokumentā, kurš arī tiks publicēts mājas lapā. Par to, ka esam stiprinājuši savu kapacitāti digitālajā jomā. Kā vadīt pasākumus – to arī esam iemācījušies ar Viļa Brūdera Palīdzību. Digitālajā mārketingā mums ir jauns Instagram profils, Facebook pievilcīgs, kurš tiešām gūst jaunus skatītājus, tāpēc atbalstītājos mēs arī palielinām savu skaitu.

Eleonora Obrumāne Biedrības “Kira” valdes locekle

Tas nebija tik vienkārši. Mēs daudz runājām par vērtībām. Mums bija daudz ideju un priekšlikumi izvērtēt biedrības plusus un mīnusus. Daudz runājām, bet no runāšanas pienāca arī īstas darbošanās, jo mums vajadzēja uzlabot savu mājas lapu, iemācīties digitālās prasmes un arī paskatīties labo pieredzi.

Šāda daudzveidīga pieredze biedrībai palīdzējusi skaidrāk saskatīt nākotnes vīzijas, kļūt vienotākiem un apzināties sava darba vērtību. Tāpat kalpojis arī kā spēcīgs dzinulis turpināt iesākto un realizēties citos projektos, uzlabojot vidi un sabiedrību Ludzas novadā.

Eleonora Obrumāne Biedrības “Kira” valdes locekle

Varbūt tieši šis projekts atraisīja mūsu rokas un deva brīvības sajūtu un apstiprinājumu, ka mēs varam. Ja mēs dzīvojam šajā vietā, tad mēs gribam, lai mēs visi labāk dzīvotu, lai justos laimīgi. Lai mums kaut kas vērtīgs arī paliek pēc mums, un šeit atstājam ko labu, vērtīgu. Sakoptu vidi, labus cilvēkus, kaut arī citreiz vajag tikai uzmundrinājumu.

Solvita Binovska Biedrības “Kira” projektu vadītāja

Noteikti paplašina redzesloku, dod jaunas idejas, motivē un teiktu, ka ļauj paraudzīties ārpus rāmjiem. Ārpus sava ierastā darba ritma, struktūras, ka tas ir kaut kas klāt pienesošs. Tur, kur tu vari realizēt savas trakākās idejas un būt kopā ar saviem domubiedriem, interesanti pavadīt laiku.

Aktivitātes Biedrībā “Kira” notikušas, īstenojot Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programmas Aktīvo iedzīvotāju fonda finannsētā projektā “Spēka Rika KIRAi” ietvaros.