Projektu aktualitātes
Ilustratīvs attēls

Lai nodrošinātu videi draudzīgu un ilgtspējīgu saimniekošanu, Ludzas novada pašvaldība īstenos projektu “Bezemisiju transportlīdzekļa un tā uzlādes iekārtas iegāde Ludzas novada pašvaldības autonomo funkciju īstenošanai”, kura ietvaros iegādāsies vienu 19 vietu (neieskaitot vadītāju) M3 kategorijas bezemisiju transportlīdzekli (autobusu) un tā uzlādes iekārtu izglītojamo pārvadāšanai ne tikai uzlabojot Ludzas novada pašvaldības autonomo funkciju īstenošanu un sniegtos pakalpojumus, veicinot skolu tīkla sasniedzamību un samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju nonākšanu atmosfērā, bet arī integrējot enerģētikas un klimata problemātikas risināšanas nosacījumus attīstības plānošanā pašvaldības līmenī.

Īstenojot projektu, ar iegādāto bezemisiju transportlīdzekli gada laikā plānots pārvadāt aptuveni 10 360 pasažierus (skolēnus), kas īpaši svarīgi ir lauku teritorijās ar nepietiekamu sabiedriskā transporta pārklājumu, kā arī ģimenēm ar zemiem ienākumiem, lai bērniem nodrošinātu izglītības iestāžu sasniedzamību.

Šī gada 17. jūlijā ir parakstīta Vienošanās ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu.

Projekta kopējās izmaksas - EUR 297 273,33, t.sk. Taisnīgas pārkārtošanās fonda finansējums - EUR 252 682,33, pašvaldības finansējums - EUR 44 591,00.

Plānotais projekta īstenošanas ilgums - 2024. gada III ceturksnis līdz 2026. gada 31. decembris.

Projekts Nr. 6.1.1.6/1/24/A/005 “Bezemisiju transportlīdzekļa un tā uzlādes iekārtas iegāde Ludzas novada pašvaldības autonomo funkciju īstenošanai” tiek īstenots Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gadam 6.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pārejas uz klimatneitralitāti radīto ekonomisko, sociālo un vides seku mazināšana visvairāk skartajos reģionos” 6.1.1.6. pasākuma “Bezemisiju transportlīdzekļu izmantošanas veicināšana pašvaldībās” ietvaros ar Taisnīgas pārkārtošanās fonda finansējumu.

Kontaktinformācija: Ludzas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Laima Poikāne, +371 26182218, laima.poikane@ludzasnovads.lv.