Pašvaldība Vide
foto

Tiks veikta Mazā Ludzas ezera, Cirmas ezera pludmales un Dunākļa ezera pludmales niedru pļaušana. Minētajos ezeros pēdējos gados tika novērota strauja krasta līnijas aizaugšana un ūdenstilpņu pārpurvošanās pazīmes, tāpēc, lai uzlabotu ekosistēmu, tika pieņemts lēmums veikt niedru pļaušanu.

Lai atpūtas zonas uzturētu tīras un sakoptas, novēršot to aizaugšanu, no 22.07. līdz 05.08. plānots uzsākt niedru pļaušanu atpūtas vietā pie Cirmas ezera – Tutānu pludmalē, Dunākļa ezera pludmalē un Mazajā Ludzas ezerā. Mazajā Ludzas ezerā tiks izpļautas niedres pludmalē, pie pontonu laipām. Tiks izveidots arī laivu ceļš līdz Plitnīcas upei, kā arī tiks pļautas niedres un zāles plosta kursēšanas maršrutā.

Veicot niedru pļaušanu, uzlabosies ūdenstilpņu ekoloģiskais stāvoklis, samazināsies dūņu slānis, stabilizēsies skābekļa līmenis un tiks novērsti zivju nosmakšanas riski. Jūtīgākās zivis skābekļa izmaiņām ir zandarti un līdakas, mazāk jūtīgas ir karpveidīgās zivis.

Tā kā Ludzas novada pašvaldība ik gadu piedalās Zivju fonda izsludinātajos projektos un šogad arī tika saņemts atbalsts zivju ielaišanai Cirmas, Zvirgzdenes un Dunākļa ezerā, ir ļoti svarīgi sekot, lai skābekļa līmenis ezeros nenokristu līdz riska robežai.

Ar niedru regulāru pļaušanu un gultņu tīrīšanu tiek uzlabots vispārējais ūdenstilpes ekoloģiskais stāvoklis, kā arī bridējputnu ligzdošanas apstākļi. Niedres tiek pļautas ar īpašu tehniku, kuras konstrukcija nodrošina ūdensaugu pļaušanu gan dziļumā, gan seklumā pie paša krasta.

Darbus veiks Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Piekrastei.lv”.