Projektu aktualitātes Vide
makšķerēšana

2023. gada 12. aprīļa Zivju fonda padomes sēdē tika apstiprināts projekta iesniegums “Zivju resursu pavairošana Lielajā Ludzas ezerā”.

Ludzas novada ezeros tiek zvejotas un makšķerētas zivis - ir gan amatierzveja, gan rūpnieciskā zveja. Zivju resursi atjaunojas izmantojot to pašatražošanos.

Lai nodrošinātu Ludzas novadā esošo ezeru efektīvu izmantošanu racionālas rūpnieciskās zvejas un makšķerēšanas organizēšanu, regulāri jāveic atkārtota zivju ielaišana un pavairošana, radot šos ezerus pievilcīgākus makšķerniekiem, aktīvās atpūtas cienītājiem un tūristiem. Ludzas novada pašvaldība ir realizējusi zivju pavairošanas projektus 2014. gadā Pildas un Nirzas ezerā; 2015. gadā Križutu ezerā un 2017. gadā Nirzas ezerā, 2021. gadā Dūnākļu, Dziļezerā un Pildas ezerā. 2022.gadā Zvirgzdenes ezerā, Nirzas ezerā, Cirmas ezerā.

Šogad projekta ietvaros plānots pavairot zivju resursus Lielajā Ludzas ezerā, ielaižot tajā 30 000 zandartu mazuļu.

Kopējā projekta summa 10 345.50 EUR ar PVN (Zivju fonda finansējums – 7759.12, pašvaldības finansējums 25% 2586.38 EUR).