LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Pašvaldību aktivitāšu īstenošana, lai nodrošinātu skolēnu pārvadāšanu un ar to saistītos atbalsta pasākumus

Valsts reģionālās attīstības aģentūra no 2009.gada 12.augusta sadarbībā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju (RAPLM, šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija) uzsāka Latvijas – Šveices sadarbības programmas projekta „Pašvaldību aktivitāšu īstenošana, lai nodrošinātu skolēnu pārvadāšanu un ar to saistītos atbalsta pasākumus” ieviešanu. Projekta mērķis bija uzlabot skolēnu transportēšanas sistēmu attālos un mazāk attīstītos reģionos, nodrošinot skolēnu pārvadāšanu no dzīvesvietas uz mācību iestādi un atpakaļ.

Pašvaldības tika izvēlētas, pamatojoties uz 2008.gada beigās RAPLM veikto pētījumu par pašvaldību vajadzībām skolēnu pārvadāšanā. Ņemot vērā notikušo skolu optimizāciju, VRAA atkārtoti aptaujāja 60 novadu pašvaldības par nepieciešamo autobusu skaitu un to veidiem, kā arī par pašvaldību iespējām nodrošināt līdzfinansējumu autobusu iegādei un autobusu uzturēšanu. Ludzas novada pašvaldības arī bija iekļauta tajā sarakstā.

Projekta nosaukums Individuālais projekts „Pašvaldību aktivitāšu īstenošana, lai nodrošinātu skolēnu pārvadāšanu un ar to saistītos atbalsta pasākumus”
Identifikācijas numurs 1.2/SW/10/5
Programma Latvijas – Šveices sadarbības programma
Īstenošanas vieta Ludzas novads
Īstenošanas laiks 2010.– 2015. gads
Mērķis Uzlabot skolēnu transportēšanas sistēmu attālos un mazāk attīstītos reģionos, nodrošinot skolēnu pārvadāšanu no dzīvesvietas uz mācību iestādi un atpakaļ
Galvenās aktivitātes Autobusa BMC Probus 215 SCB iegāde
Projekta budžets 80 864,30 LVL
Programmas finansējums 72 777,87 LVL
Pašvaldības finansējums 8 086,43 LVL
Sadarbības partneri Valsts reģionālās attīstības aģentūra
Informācija par projektu http://www.vraa.gov.lv/lv/sveice/par_projektu/
Kontaktinformācija Ilona Rimša (Ludzas novada pašvaldības Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas projektu vadītāja; tālrunis 65707411; ilona.rimsa@ludzaspils.lv)