LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Cloudy
-5°C
 
A A A

Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī

Projekts “Iepazīsim, lai nosargātu” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Reģ Nr. 1-08/236/2016

Projekta mērķis: Projekta mērķis ir Ziemeļlatgales dabas vērtību atklāšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi, izmantojot inovatīvu vides izglītības un dabas pētniecības pasākumu kopumu, pamatotu ilgtspējīgas attīstības vērtībās, sniedzot ieguldījumu Latvijas dabas vērtību saglabāšanā, iesaistot jaunatni un Latvijas sabiedrību kopumā projekta aktivitātēs.

Projekta uzdevumi: Projekta aktivitātes notiks Ziemeļlatgales 5 novados – Rugāju, Balvu, Kārsavas, Viļakas un Baltinavas novados no 01.09.2016. līdz 30.09.2017. Cildinot Latvijas un īpaši Ziemeļlatgales dabas skaistumu un daudzveidību paredzēti:

  1. Vides apziņu veidojoši pasākumi katra novada teritorijā, kas veicina ilgtermiņa atbildību pret apkārtējo vidi, aktīvi iesaistot jauniešus, seniorus un sabiedrību kopumā.
  2. Vienota dabas ceļveža izdošana, kas apkopo un izceļ Ziemeļlatgales piecu novadu dabas vērtības un objektus, ar mērķi pievērst cilvēku uzmanību dabai mums līdzās, stāstīt par ikdienā nepamanīto un aicināt būt saudzīgiem. Apjoms 7000 eksemplāri.
  3. Pieci vides instalāciju objekti – katra novada centrā, kas caurvij dabas stihiju- ūdens, uguns, zemes un gaisa tematiku, kā arī interaktīvā veidā pievērš Latvijas sabiedrības uzmanību vides aizsardzībai, aicina pētīt un iepazīt dabas un dabas spēku daudzveidību. Vides instalāciju objektus paredzam izgatavot no izturīgiem materiāliem, kas piemēroti klimatisko apstākļu radītajai ietekmei un veidot izturīgus pret vēja brāzmām. Objekti paredzēti kā skulptūras, kā pieminekļi dabai.

Projekta rezultāti

Noorganizēti vides apziņu veidojoši pasākumi (katra novada teritorijā) Vienota dabas ceļveža izdošana (7000 eksemplāru) Izveidoti pieci instalācijas objekti (katra novada centrā), infrakstruktūras laiks ne mazāks kā 5 gadi.

Projekta īstenotājs: Rugāju novada dome, Rugāji, Rugāju nov., Kurmenes iela 48, LV-4570

Projekta kopējās izmaksas – 60 924.67 eiro. Kārsavas novada pašvaldības projekta daļa – 11 856.00 eiro. Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējums – 10 000.00 eiro

 

Raksti un publicitāte par projektu:

Informācija par projektu Kārsavas novada pašvaldības tīmekļa vietnē

17.01.2018. Raksts Kārsavas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Ziemeļlatgales novadi īstenos jaunu kopprojektu dabas vērtību iepazīšanai un saglabāšanai

27.07.2017. Raksts Kārsavas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Vasaras izskaņā Ziemeļlatgalē 5 jauni tūrisma objekti

27.03.2017. Raksts Kārsavas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Ceļojošā foto izstāde “Latvijas dabas spēks un skaistums”

Vienotā dabas ceļveža fails Rugāju novada pašvaldības tīmekļa vietnē

20.02.2017. Raksts Kārsavas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Ziemeļlatgales daba – atklāj to pats!

24.01.2017. Raksts Kārsavas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē!

28.12.2016. Raksts Kārsavas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Zināmi Ziemeļlatgales vides objektu autori

02.12.2016. Raksts Kārsavas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Ziemeļlatgalē taps 5 dabai veltīti vides objekti