LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Partly sunny
21°C
 
A A A

Rundēnu pagasts

Rundēnu pagasta pārvalde 

Rundēni, Rundēnu pagasts, Ludzas novads, LV – 5739

Tālrunis: 65729604

E-pasts: [email protected]

Pagasta pārvaldes vadītājs – Aleksandrs Sovāns

Rundēnu pagasta pārvaldes nolikums

Atrašanās vieta, platība, iedzīvotāji

Rundēnu pagasts atrodas, 32 km attālumā no rajona centra, 25 km – no dzelzceļa stacijas Zilupe, 300 km – no Latvijas galvaspilsētas. Pagasta platība ir 12466,5 ha, iedzīvotāju skaits – 793.

Dabas un vēstures pieminekļi

Rundēnu pagastā daudz mežu. Pagasta teritorijā atrodas vairāki aizsargājami dabas un kultūrvēstures objekti: Gorodku pilskalns1, Gorodku pilskalns 2, Pentjušu pilskalns ar apmetni; arheoloģiskie pieminekļi: Zubrovas senkapi, Tereņevas senkapi, Kazicu senkapi, Vēsisakmens.

Ievērojami novadnieki

Rundēnu pagasta lepnums un bagātība ir cilvēki. Daudzi no viņiem ir pazīstami valstī. Publicists, agronoms, ievērojams sava novada laukkopības speciālists, aktīvs sabiedriskā un kultūras darba veicējs Juliāns Čeksters. Publicists, grāmatas “Mūsu kristībvārdu nozīme un izcelšanās” autors Voldemārs Ragusala. Rakstnieks, filologs, literatūras zinātnieks, profesors Aleksis Rubulis. Mākslinieks Vladislavs Šveide. Veterināro zinātņu kandidāts, nopelniem bagātais lauksaimniecības darbinieks, daudzu grāmatu un citu zinātnisku darbu autors Jānis Uzuleņš. Topogrāfs Ignats Čeksters. Fizikas un matemātikas zinātņu kandidāts A. Ārmanis.

 

coloring.cool