LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone
Ludza
Sunny
18°C
 
A A A

Istras pagasts

Istras pagasta pārvalde

Vecslabada, Istras pagasts, Ludzas novads, LV – 5748

Tālrunis: 657 29507

E-pasts: [email protected]

Pagasta pārvaldes vadītājs – Aleksandrs Sovāns

Istras pagasta pārvaldes nolikums

Atrašanās vieta, platība, iedzīvotāji

Pagasts atrodas Latgales augstienes austrumdaļā, 50 km attālumā no Ludzas, 20 km no dzelzceļa stacijas Zilupe, 350 km no Rīgas. Istras pagasts izveidots 1863. gadā. Iedzīvotāju skaits – 1028 cilvēki. Pagasta platība – 16 397 ha. Administratīvais un kultūras centrs atrodas Vecslabadā.

Dabas un vēstures pieminekļi

Vecslabadu ieskauj trīs ezeri: Audzeļu, Istras un Dziļezers. Pats ciemats izvietojies zemes šaurumā starp ezeru spoguļiem. Vienā kalnā atrodas pareizticīgo baznīca, otrā – 1928. gadā celtā skolas ēka, tai līdzās katoļu baznīca. Pareizticīgo baznīca Vecslabadā ir viena no lielākajām lauku baznīcām Latvijā. Īpaši unikāls ir baznīcas iekšējais noformējums, ko veidojuši Pēterburgas mākslas akadēmijas meistari akadēmiķa N.Verhoturova vadībā.Ne mazāk interesants objekts pagastā ir Panu sala. Tā jau kopš 1925. gada ir dabas piemineklis. Tagad te aug priežu un egļu mežs. Panu salā jau vairākus gadu desmitus mīt pelēko zivju gārņu kolonija, Leitanovā un Maļinovkā dzīvo melnie stārķi.

Ievērojami novadnieki

Ievērojamākie novadnieki ir operdziedātājs Mihails AVERČENKO, pirmais ārsts-pediatrs Latvijā Grigorijs GROMS, profesors, tehnisko zinātņu doktors Aleksandrs LAZAREVS.

 

coloring.cool