LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Mostly cloudy
23°C
 
A A A

Isnaudas pagasts

Isnaudas pagasta pārvalde
Martiši, Isnaudas pagasts, Ludzas novads, LV – 5701
Tālrunis: 657 29175
E-pasts: [email protected]
Pagasta pārvaldes vadītāja – Antoņina Sjakste
Isnaudas pagasta pārvaldes nolikums
Atrašanās vieta, platība, iedzīvotāji

Isnaudas pagasts atrodas uz dienvidiem no Ludzas. Pagasts robežojas ar Ņukšu, Pureņu, Cirmas, Zvirgzdenes, Brigu, Nirzas, Pildas pagastu, ar Ciblas novadu un Ludzu. Attālums no pagasta centra līdz Ludzai ir tikai 3 km, bet līdz Rīgai – 274 km. Iedzīvotāju skaits – 1233 cilvēki. Pagasta teritorija aizņem 117 km2. Pagastā atrodas Zeiļu, Rauzu, Istalsnas un Oču ezers. Teritorijā plūst Ludzas, Kivdolicas, Ilžas, Istalsnas, Līdukšņas un Ļadiņas upe. Isnaudas pagastu šķērso dzelzceļa līnija Rīga – Maskava. Tuvākā dzelzceļa stacija ir Ludzā, kā arī Istalsnā. Caur pagastu ved starptautiskas nozīmes autoceļš Rīga – Maskava.

Dabas un vēstures pieminekļi

Pagastā ir 8 valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļi, kā arī valsts nozīmes mākslas piemineklis – Istalsnas baznīcas altāris.

Ievērojamie novadnieki

Isnaudas pagastā Rauzās dzimis publicists un agronoms Jōņs ČAKŠS, Potorovā – literatūras kritiķis, publicists un dzejnieks Osvalds KRAVALIS un filoloģijas zinātņu doktors, publicists un izdevējs Heronīms TIHOVSKIS, Špeneros – literāts un pedagogs Konstantīns KRAVAĻS, Istalsnā – floras pētnieks Alfons PITERĀNS un māksliniece Antonija LUTERE, Lemkos – publicists, sabiedriskais darbinieks, kooperators, tautskolotājs Aleksandrs SILOVS, Breidakos – latgaliešu valodas vēstures pētnieks, filoloģijas zinātņu doktors Antons BREIDAKS. Iedzīvotāju interesi šodien saista arī saimniecības “Olūti” saimnieks Roberts KRAVAĻS, kura aizraušanās ir deltaplanierisms. Pagastā ir arī tautas daiļamata meistari – audējas B.KUBLICKA, A.RUTKOVSKA, M.MIŠKĀNE, tamborētāja V. SILOVA, klūgu pinējs K. DAŅIĻENKO, kokgriezēji K.MEIRĀNS un V.PIŠEVS, kā arī krāšņu meistars K.ARCIHOVIČS.

 

coloring.cool