LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Partly cloudy
-1°C
 
A A A

Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas”

Adrese: Vienības iela 64, Kārsava,
Ludzas novads, LV-5717
Vadītāja: Inta Jurča
Tālrunis uzziņām:28080712
E-pasts: licumajas@ludzasnovads.lv

 

Darba laiks:

Pirmdiena – brīvs
Otrdiena – Piektdiena no plkst. 10.00 līdz 17.00
Sestdiena no plkst. 10.00 līdz plkst 14.00
Svētdiena – brīvs

Piesakoties dienu iepriekš, ir iespējams apmeklēt
kultūrvēstures centru ārpus darba laika.


Mūs var atrast arī tīmekļa vietnē Facebook un Instagram


Kultūrvēstures centrs “Līču mājas” atrodas gleznainā Šņitkas upes ielokā, blakus pilsētas estrādei un senatnīgam parkam, aiz kura staltajām lapeglēm slejas Kārsavas Augšāmcelšanās evaņģēliski luteriskā baznīca. “Līču mājas” atrodas ēkā ar senu vēsturi. 1916. gadā Reinholds Matīss (1870–1943) Kārsavas pagastā, iegādājās nelielu zemes gabalu ar mūra kūti kādreizējās Ontonovas pusmuižas teritorijā. Īpašums ieguva nosaukumu “Līču mājas” un 20.gadsimta starpkaru periodā kļuva par apkaimē lielāko rūpniecības uzņēmumu.

Pašlaik atjaunotajā ēkā izvietota pastāvīgā ekspozīcija, kas izved apmeklētāju cauri svarīgākajiem pieturpunktiem Kārsavas un tās apkārtnes liktenī. Īpaša zona šajā ekspozīcijā ir atvēlēta bērniem, kuri tirgus tradīciju laukumā atradīs gan iespējas apgūt latgaliešu valodu, gan atklāt arī kādu senāku spēli. Centrā izvietotais muldimēdijs sniedz plašāku ieskatu par ekspozīciju un tūrisma objektiem un pakalpojumiem Ludzas novadā.

Kultūrvēstures centrs piedāvā ekskursijas pa pilsētu un tuvāko apkārtni, izstādes un vietējo amatnieku meistarklases, kā arī tematiskus pasākumus un dažādas aktivitātes bērniem. Centrā ir pieejama tūrisma informācija, bukleti un izstrādāti maršruti kājāmgājiem un velotūristiem.