LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Cloudy
14°C
 
A A A

Vasaras saulgriežu pasākums Gaismas dārza kultūras programmā

23. jūnijā Ludzas parka estrādē ar sarīkojumu “Brauc, Jānīti, šai zemē ar šo laimes vezumiņu!” noslēdzās četru gadskārtu pasākumu cikls projektā “Gaismas dārzs Ludzai”.

Līgo dienas pēcpusdienā ludzānieši varēja atsaukt atmiņā vasaras saulgriežu tradīcijas un paši piedalīties svētku rituālos. Pasākuma scenārija autors un vadītājs Arnis Krancāns iesaistīja skatītājus mīklu minēšanā, un rotaļā, aicināja neprecētās meitas izzīlēt savu nākotni, metot koka zaros Jāņu vainagus, atklāja rituālu simbolisko nozīmi.

Jāņu dziesmu kamolu iesāka ritināt Ludzas TN folkloras kopa “Dzeipori” (vad. K. Demko–Senkāne), ar jautrām izdarībām svētku noskaņu radīja Salnavas TN pašdarbnieki (TN vad. V. Kirsanova). Sarīkojums ievadīja svētkus Ludzas parkā, kas vēlā vakarā turpinājās zaļumballē pie lielā Jāņu ugunskura.

Žēl, ka sarīkojuma programmā  bija pārstāvēti tikai divi novadi – Ludzas un Kārsavas. Pārējie droši vien līgoja savās mājās.

Atgādināsim, ka projekta pirmo sarīkojumu Miķeļdienā rīkoja kārsavieši, Ziemassvētkus kopā svinēt aicināja Ciblas novads, bet Lieldienu pasākums notika Zilupē.

Būvniecības darbi Gaismas dārzā notiek pēc noteiktā laika grafika. 22. jūnijā notika kārtējā būvsapulce, kurā tika saskaņoti turpmākie darbi. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti augustā. Vēl jārīko lielā koku stādīšanas talka un jāorganizē Gaismas dārza atklāšanas pasākums.

Gaismas dārzs iecerēts kā dāvana pilsētas jubilejai un Latvijas simtgadei.

Vanda Žulina

Projekts „Gaismas dārzs Ludzai!” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu

coloring.cool