LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Cloudy
13°C
 
A A A

Valsts robežsardze atgādina – uz ārkārtējās situācijas laiku Latvijas-Baltkrievijas pierobežā ir pārtraukta speciālo pierobežas joslas caurlaižu pieprasīšana un izsniegšana

Šī gada 10. augustā, Ministru kabinets (MK) izdeva rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atsevišķās administratīvajās teritorijās, ņemot vērā Latvijas—Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu.

Ārkārtējā situācija tiek izsludināta Latvijas – Baltkrievijas pierobežā – Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valsts robežsardze atgādina, ka, pamatojoties uz Latvijas Republikas valsts robežas likuma 18. panta piektās daļas otro punktu,  uz ārkārtējās situācijas laiku Latvijas-Baltkrievijas pierobežā ir pārtraukta speciālo pierobežas joslas caurlaižu pieprasīšana un izsniegšana.

Tāpat Valsts robežsardze aicina tos iedzīvotājus, kuriem ir izsniegtas speciālās pierobežas joslas caurlaides, bez pamatota iemesla neuzturēties Latvijas-Baltkrievijas pierobežas joslā, kamēr ir izsludināta ārkārtējā situācija.

Atgādinām, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem gar ārējo Latvijas Republikas sauszemes robežu ir noteikta ne vairāk kā 2 kilometri plata pierobežas josla. Lai uzturētos pierobežas joslā gar Latvijas Republikas – Krievijas Federācijas valsts robežu un Latvijas Republikas – Baltkrievijas Republikas valsts robežu, personām no 15 gadu vecuma ir nepieciešama Valsts robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide.

Informāciju sagatavoja: Dana Kokoreviča,

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

coloring.cool