LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Cloudy
7°C
 
A A A

Valsts prezidents uzrunās Latgales kongresu Rēzeknē un apmeklēs Ludzu

27. aprīlī Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze dosies uz Ludzas novadu, kur kopā ar pašvaldības, uzņēmējdarbības, izglītības, valsts aizsardzības, kultūras nozares un sabiedriskā sektora pārstāvjiem runās par aktualitātēm jaunajā, 2021. gadā izveidotajā Ludzas novadā. Savukārt vakarā Valsts prezidents piedalīsies un uzrunās Latgales kongresa apmeklētājus Rēzeknē.

Kopš 2021. gada Ludzas novads apvieno četrus līdzšinējos novadus: Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadus. Tāpēc Valsts prezidents Egils Levits reģionālās darba vizītes laikā ar novada iedzīvotājiem pārrunās tematus, kas saistīti ar jaunā novada attīstību – izglītību, uzņēmējdarbību, drošību, kultūru un piederību, pašvaldības darbu un iedzīvotāju līdzdalību.

Ludzas novadā E. Levits tiksies arī ar devīto klašu skolēniem no Ludzas pilsētas vidusskolas, Ludzas 2. vidusskolas, Kārsavas vidusskolas, Zilupes vidusskolas un Ciblas vidusskolas, lai izglītojošās kampaņas “Es, Tu un Satversme” ietvaros runātu un atbildētu uz jautājumiem par Latvijas Republikas Satversmi. Savukārt Andra Levites kundze tiksies ar Ludzas novada amatniekiem, skolotājiem un citiem sabiedrības pārstāvjiem, kā arī apmeklēs Ludzas novadpētniecības muzeju.

Reģionālās vizītes otrajā daļā Valsts prezidents un kundze viesosies Rēzeknē, kur noliks ziedus pie Franča Trasuna atdusas vietas, kā arī pieminēs Latgales atbrīvošanas cīņās kritušos Latvijas nacionālās armijas 115 karavīrus, bet pēc tam dosies uz Latgales vēstniecību “Gors”, lai piedalītos Latgales kongresā.

Detalizēta reģionālās vizītes darba kārtība atrodama Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē.

Elīna Kresa

Mediju centra komunikācijas speciāliste

Valsts prezidenta kanceleja

coloring.cool