LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 04. jūlijs
Sandis, Uldis, Ulvis
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Vai tu jau esi domājis par privātmājas energoefektivitātes uzlabošanu?

Siltuma zudumu vietas ir noderīgi zināt ne tikai, lai labotu māju un dzīvotu ērtos apstākļos, bet arī lai nemaksātu pārāk daudz par apkuri, jo kompetenta siltināšana atmaksājas ļoti ātri. No 27. aprīļa iedzīvotājiem ir pieejama ALTUM atbalsta programma privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai vai elektroenerģijas ražošanai, uzstādot saules paneļus vai nelielus vēja ģeneratorus. Pieteikumi jāiesniedz ALTUM klientu apkalpošanas portālā mans.altum.lv un tos izskatīs 20 darba dienu laikā pēc iesniegšanas.

“Ņemot vērā gan privātmāju īpašnieku arvien pieaugošo interesi par alternatīvajiem energoresursiem pašpatēriņam, gan šā brīža energoresursu cenu svārstības, kā arī kritiski svarīgo nepieciešamību mums ikvienam domāt par Latvijas enerģētisko drošību un energoresursu racionālu lietošanu, jau pagājušajā gadā uzsāktajai programmai piešķirts papildu finansējums vairāk kā trīs miljonu eiro apmērā, lai sniegtu atbalstu privātmājām energoefektivitātes paaugstināšanai, tai skaitā arī saules paneļu un nelielu vēja ģeneratoru uzstādīšanai. Svarīgi, lai jau šajā būvniecības sezonā pēc iespējas vairāk privātmāju īstenotu šos energoefektivitātes projektus, tāpēc esam arī atvieglojuši būvniecības procedūru šādu projektu īstenošanai. Atbalsts privātmāju īpašniekiem gan energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai, gan saules paneļu un vēja ģeneratoru uzstādīšanai būs pieejams arī turpmāk jaunās ES struktūrfondu programmas ietvaros vismaz 40 milj. eiro apmērā.” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Atbalsts ir paredzēts dzīvojamo māju atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai vai elektroenerģijas ražošanas iekārtu uzstādīšanai. Aicinām iepazīties ar infografiku, kas atspoguļo, kādi ir atbalsta ietvaros ēkas veicamie darbi.

ALTUM energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece atklāj: “Šī gada jaunums – privātmāju energoefektivitātes atbalsta programmā varēs pieteikties iedzīvotāji no visas Latvijas un īpašnieki, kas jau veikuši ēku energoefektivitātes pasākumus, varēs saņemt atbalstu arī pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem. Programmai tiek aicināti pieteikties arī tie, kuri iepriekš ir saņēmuši ALTUM garantiju privātmājas iegādei. Lai pieteiktos dalībai programmā, šogad bankas aizdevums nav obligāta prasība – valsts atbalsta pasākumus var īstenot arī par saviem līdzekļiem. Ja atbalsta pasākumus ir plānots īstenot ar bankas aizdevuma palīdzību, vispirms ir jāvēršas pie savas komercbankas, lai saņemtu konsultāciju par aizdevuma saņemšanas iespējām. Jau pirmajā programmas dienā redzam ļoti lielu iedzīvotāju interesi. Pieteikumus izskatīsim iesniegšanas kārtībā un aicinām iedzīvotājus nekavēties ar dokumentu iesniegšanu.”

Papildus informācija par programmu un pieteikšanos tai pieejama šeit!

Aicinām iepazīties ar informāciju, kā var samazināt apkures rēķinus un kādi faktori var ietekmēt siltuma zudumu jūsu mājai.

 

ALTUM programmas vebinārs, kurā piedalās ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš un ALTUM Energoefektivitātes programmas departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece. Tiešsaistes pasākuma ietvaros tika atbildēts uz biežāk uzdotajiem jautājumiem – kādi ir atbalsta veidi un apmēri, kas var saņemt atbalstu, kādus pasākumus var īstenot atbalsta programmas ietvaros, kā pieteikties atbalsta programmai u.c.

Pieredzes stāsts, kur tukumnieks Jānis Gagainis dalās savā pieredzē par privātmājas energoefektivitātes uzlabošanu.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības vides inženieris Eduards Seņkovs

 

coloring.cool