LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Cloudy
16°C
 
A A A

Uzsākti būvdarbi bijušās Ludzas Linu fabrikas teritorijā

Pērn projekta “Degradētās teritorijas revitalizācija un ražošanas zonas izveide Ludzas pilsētā”, Nr. 5.6.2.0/20/I/016 ietvaros tika izsludināts atklāts konkurss būvniecības darbu veikšanai bijušās Ludzas Linu fabrikas teritorijā. Šī gada augustā tika noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu starp Ludzas novada pašvaldību un Sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Ošukalns celtniecība”.

Būvdarbu ietvaros paredzēts izbūvēt divas ražošanas ēkas, trīs noliktavas, katlumāju un betonētas pamatnes kaltēm, administratīvai ēkai, krautnēm. Minētais komplekss būs piemērots kokapstrādes nozares vajadzībām, kuru pēc objekta izbūves plānots nodot  nomā komersantam, kas tiks izvēlēts atklātas nomas izsoles kārtībā. Šī gada pirmajā pusē teritorijai tika nodrošināts elektrības pieslēgums, izbūvējot apakšstaciju.

Projekta “Degradētās teritorijas revitalizācija  un ražošanas zonas izveide Ludzas pilsētā”, Nr. 5.6.2.0/20/I/016 mērķis ir nodrošināt vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu, reģenerējot degradēto teritoriju un sakārtojot uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo infrastruktūru Ludzas pilsētā. Projekta īstenošana nodrošinās piemērotu teritoriju ar sakārtotu infrastruktūru pieejamību komercdarbības attīstībai, kas veicinās jaunu komersantu piesaisti un jaunu darba vietu radīšanu Ludzas novadā

Projekta kopējās izmaksas 2 922 353.54 EUR, t.sk. projekta attiecināmās izmaksas ir 2 834 311.12 EUR no tām ERAF 73.95 % jeb 2 096 032.47 EUR, Valsts budžeta dotācija 3.81 % jeb 108 096.96 EUR, Ludzas novada pašvaldības finansējums 22.24 % jeb 630 181.69 EUR.

Projekts tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība 5.6.2.  specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” 2. kārtas ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja I. Igovena

 

coloring.cool