LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 16. oktobris
Daiga, Dinija
Ludza
Mostly cloudy
6°C
 
A A A

Top Ģimenes parks “Piepogā sevi Ludzai!”

Vides aizsardzības un  reģionālās attīstības ministrija, pamatojoties uz likumu “Par valsts budžetu 2017. gadam”, programmā “Mērķdotācijas pašvaldību pasākumiem” piešķīra finansējumu pasākumam “Ģimenes parka “Piepogā sevi Ludzai!” izveide”.

Par projekta īstenošanu informē Ilona Mekša, pašvaldības Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas projektu vadītāja:

– Tika izstrādāta tehniskā dokumentācija, izsludināts iepirkums un noskaidrots pretendents, kurš veiks darbus. Darbus veic SIA “Go Play”.

Vēl nedaudz jāpaciešas, jo pēc mēneša laukums jau būs nodots ekspluatācijā. Patreiz mūs nedaudz pieviļ laika apstākļi, jo naktīs prognozē vēl pieturās mīnusi, bet, pēc tehnoloģijas prasībām, gumijas segumu šādos apstākļos ieklāt nedrīkst. Gaidīsim – tiklīdz iestāsies siltāks laiks, tad arī iesāktos darbus varēs pabeigt.

Projekta mērķis ir ierīkot mūsdienīgu vizuāli pievilcīgu un konstruktīvi interesantu ģimenes atpūtas vietu. Tehnoloģiju laikmetā būtiski ir radīt vietu atpūtai, rotaļām un nodarbēm svaigā gaisā, lai bērni un jaunieši attīstītos fiziski, emocionāli, sociāli un apgūtu apkārtējās pasaules daudzveidību.

Projektā plānots šo atpūtas vietu izveidot Ludzas pilsētas parkā esošā bērnu rotaļu laukuma vietā, kurš bija nolietojies, “morāli” novecojis, garlaicīgs. Turklāt atsevišķi tā elementi jau bija jādemontē, jo apdraudēja bērnus, kā arī bojāja parka ainavu un grāva sakārtotas pilsētvides tēlu. Šāda vide nav audzinoša un negatīvi ietekmē gan estētisko vērtību izpratni, gan bērnu turpmāko attieksmi pret savu veselību un drošību. Tāpēc projekta ietvaros plānots ierīkot Ģimenes parku “Piepogā sevi Ludzai!” – jaunu, modernu, bērniem un jauniešiem vizuāli pievilcīgu, konstruktīvi interesantu ģimenes atpūtas vietu Ludzas pilsētas parkā. Tajā tiks iekļauts atpūtas vietas aprīkojums (soliņi, atkritumu urnas) un dažādas laukuma aprīkojuma konstrukcijas gan bērniem, gan jauniešiem, gan arī pieaugušajiem (rotaļu kompleksi dažāda vecuma bērniem, šūpoles, šķēršļu joslu, iekārta „Krustiņi – nullītes”), kā arī āra trenažieri un platformas galda spēlēm.

Ģimenes parks “Piepogā sevi Ludzai!” tiks veidots stilizēti pogas veidā, ar domu, ka katrs, var sevi piepogāt šai vietai, parkam, Ludzai. Tā būs vieta, kur satiekas dažādas paaudzes, vieta atpūtai un socializācijai.

coloring.cool