LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Cloudy
10°C
 
A A A

Tikšanās ar rakstnieci Linu Žutauti

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam finansētā projekta “Ģimenes stiprināšana ar bibliotēkas sadarbības palīdzību kā ieguldījums sociāli-ekonomiskajā attīstībā Ludzas novadā, Rokišķu rajonā un Jēkabpils pilsētā”/ HOME; Nr. LLI-422 ietvaros Ludzas novada bibliotēka rīko dažādus pasākumus, kuri vērsti uz ģimeņu stiprināšanu un lasīšanas veicināšanu bērnu, jauniešu un vecāku vidū.

Tā kā rakstniece Lina Žutaute ir populāra bērnu grāmatu autore un ilustratore ne tikai Lietuvā, bet arī visā pasaulē, Ludzas novada bibliotēka nolēma organizēt tikšanos ar apburošo, talantīgo grāmatas par Kiku Miku autori.

Pasākuma laikā Lina Žutaute iepazīstināja ar sevi, pastāstīja, kā viņa sāka rakstīt grāmatas, kā radās Kikas Mikas tēls. Grāmatu ilustrācijas autore zīmē pati, tāpēc bija interesanti dzirdēt, kādā veidā top dzīvespriecīgie, krāsainie zīmējumi – viņa taisa priekšmetu maketus un tad apstrādā tos ar fotošopu.

Rakstniece iepazīstināja ar visām savām grāmatām, pastāstīja kā tās tapa.

Viens no grāmatas varoņiem ir suns. Kā stāstīja Lina, šis tēls radās tāpēc, ka bērnībā viņa ļoti gribēja suni, bet vecāki to neļāva, tāpēc viņa to zīmēja uz papīra, var teikt, izsapņoja, un šobrīd viņai mājās ir divi suņi, kurus viņa parādīja bērniem.  

Pasākuma izskaņā bērni uzdeva rakstniecei jautājumus, uz kuriem viņa labprāt atbildēja un pastāstīja par saviem nākotnes plāniem.

Ludzas novada bibliotēkā grāmatas par meiteni Kiku Miku ir ļoti populāras bērnu vidū. Bibliotēkas grāmatu plauktos tās ir reti sastopamas. Sakarā ar to, ka rakstniece nevarēja ierasties klātienē, tikšanās notika tiešsaistē, uz to aicinājām Ludzas mūzikas pamatskolas bērnus.

Ludzas novada bibliotēka

Inta Kušnere

coloring.cool