LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

Tiekamies Muzeju naktī 2022!

Pēc divu gadu pauzes, 14.maijā klātienē atgriežas starptautiskā akcija “Muzeju nakts” (turpmāk – Muzeju nakts)! Ludzas novadā šīs akcijas ietvaros būs iespēja apskatīt un kvalitatīvi pavadīt laiku Ludzas Novadpētniecības muzejā un Kārsavas kultūrvēstures centrā “Līču mājas”.

Māksla. Teātris. Dziesmas.

Ar bagātīgu un daudzveidīgu programmu ciemos pie sevis aicina Ludzas Novadpētniecības muzejs (Kuļņeva iela 2, Ludza). Jau no plkst. 19.00 tiks atklāta novadnieces Ingrīdas Ladusānes gleznu izstāde. Tie, kuri mīl asprātīgu jokus, krāsainus tērpus un negaidītus pavērsienus, plkst. 19.45 mīļi gaidīti uz Baibas Juhņevičas lugas “Kāzas” izrādi Isnaudas amatierteātra izpildījumā. Savukārt no plkst. 20.45 norisināsies pozitīvu emociju apmaiņa – koncerts – kopā ar dziedošo Tihovsku ģimeni un šova “X Faktors” finālisti Dionu Liepiņu.

Kā radās poētiskais nosaukums “Līču mājas”?

“…Viņš bija uzņēmējs, kuram 1927.gadā Kārsavas pagasta Līču mājās piederēja firma “R.Matīsa dzirnavas, koku zāģētava un vilnas apstrādāšana”. Tur mala miltus, zāģēja kokus, ēvelēja dēļus, apstrādāja un krāsoja vilnu. Attīstot uzņēmumu, Reinholds 1932.gadā iegādājās motoru, kas sāka ražot Kārsavai elektrību.*  Plkst. 18.00 Kārsavas kultūrvēstures centrā “Līču mājas” (Vienības iela 64, Kārsava) notiks “Matīsu dzimta no Līču mājām” atklāšana, kurā Matīsu dzimtas pārstāvji dalīsies atmiņās un fotogrāfijās, deju kopa “Isnauda” un Bozovas etnogrāfiskais ansamblis rūpēsies par muzikālo noskaņojumu un dzīvās dejas enerģiju.

Par Muzeju nakti

Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005.gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas. Akciju „Muzeju nakts” Latvijā koordinē Kultūras ministrija sadarbībā ar biedrību „Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja”. Par „Muzeju nakts” aktivitātēm Latvijā vēsta www.muzeju-nakts.lv

Akcijas pasākumu laikā notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtie attēli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei. Lūdzam ievērot Muzeju nakts dalībnieku norādījumus par drošības pasākumiem muzejos, lai pasākumos mēs visi justos droši un pasargāti. Pilns Muzeju nakts piedāvājums pieejams šeit!

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne


* Publikācija Ziemeļlatgales laikrakstā “Vaduguns”
coloring.cool