LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs
Ludza
Sunny
7°C
 
A A A

Šogad Lielajā Talkā pieteiktas 1214 talkošanas vietas

Piecpadsmitā Lielā Talka noslēgusies! Šogad kopumā tika pieteiktas 1214 talkas vietas. No tām 1001 publiskās atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talkas un 213 SOLO talkas, kas sevī ietver DUO un ģimenes talkas. 

Priecē, ka arī Ludzas novada iedzīvotāji, iestādes, biedrības, kā ik katru gadu aktīvi iesaistījās sakopšanas akcijā. Kā piemēram, Ludzas novada pašvaldības darbinieki tradicionāli sakopa Liepājas ielas posmu līdz Makašānu trasei, kur uzkopšanas darbus veica vietējie auto entuziasti. Kārsavas pilsētas pārvaldes iestāžu darbinieki kopā ar kultūrvēstures centra “Līču mājas” pārstāvjiem Lielās talkas ietvaros sakopa Aveženkas upes krastu. Ludzas novada bērnu un jauniešu centrs organizēja Runtortas muižas parka uzkopšanas talku, vākti atkritumi gar Ludzas Lielo ezeru. Zilupē uzkopta teritorija pie pilsētas pārvaldes, kapsētu teritorijas, grāvji. Aktīvi talkas dalībnieki ir novada skolu audzēkņi, pieteiktas arī vairākas ģimenes talkas. 

Tāpat uzkoptas dažādas vietas novada pagastos, piemēram, sakopta pludmale un apkārtējā teritorija pie Isnaudas upes, savākti atkritumi Kivdolovas ciema teritorijā un Pracapoles pludmalē pie Kivdolovas ezera. Briģos talkoja pie daudzdzīvokļu mājām. Blontos notika avota apkārtnes labiekārtošana, talkots Pušmucovā. Tutānu ciematā savākti atkritumi ap bijušo katlumāju, pludmali. Mežvidos un Salnavā vākti atkritumi no pagasta autoceļu malām, uzkoptas pagastam piederošās kapu teritorijas, šķiroti atkritumi no kapu atkritumu konteineriem.  Kapu teritorijas uzkoptas arī citviet novadā, piemēram, Rundēnos, Lauderos. Ciblas pusē sakopta Eversmuižas Kultūrvēstures dabas taka, Līdumnieku parks, notika talka Lucmuižā. 

Liels paldies visiem novada iedzīvotājiem par dalību 2022. gada Lielās talkas aktivitātēs! Tāpat der atcerēties būtisku lietu, dabā ejot, ko atnesi, to aiznes! Cienīsim vietu, kurā mēs dzīvojam!

 
Latvijas valsts meži Vides izglītības vadītāja Līga Abizāre aicina: “Jau vairāk nekā 15 gadus AS “Latvijas valsts meži” īsteno izglītojošu kampaņu skolās un bērnudārzos “Nemēslo mežā”, kuras galvenais varonis ir Cūkmens – cīnītājs par tīriem mežiem. Tas nozīmē, ka šajā laikā ir uzaugusi jauna paaudze, kas apzinās, ka mēslot mežā ir slikti, kas dod cerību, ka nākotnē Latvija tiešām kļūs par zaļāko valsti pasaulē. Jau tagad varam lepoties, ka vairāk nekā pusi mūsu valsts teritorijas sedz meži, diemžēl atkritumu problēma tajos joprojām ir aktuāla. Tāpēc Cūkmens turpinās izglītot sabiedrību visā Latvijā, lai katrs no mums apzinātos tīru mežu lielu vērtību.”

Par Lielo Talku: Lielā Talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits.

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet Lielās talkas organizatoriem uz e-pastu [email protected] un [email protected] vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju

Uz tikšanos Pasaules Talkā!

Celies, posies, iesaisties!

 Jana Dukaļska,

Ludzas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Sergejs Truhanovs, Toms Barkāns, Solvita Binovska, Aleksandrs Narnickis